čt 18.3.2021
A-tým

Adam Jánoš: Nezvládli jsme standardku

Pokutový kop ze závěru rozhodl o vyřazení Baníku z domácího poháru. Na Letné podlehl 0:1. „Byl to průběhem asi takový remízový zápas, ale rozhodla to jedna situace ve vápně, po které následovala penalta,“ řekl Adam Jánoš.

Baník se na Spartě prezentoval srdnatým a sympatickým výkonem, kterému chybělo jen gólové vyjádření.

„Měli jsme nějaké střely, ale oni toho dost zblokovali, několik střel jenom mi samotnému. Asi nějaká stoprocentní šance tam asi nebyla, možná Kali v prvním poločase, kdy mu to Heča vytáhl. Celkově si myslím, že jsme se s tím poprali dobře. Ani Sparta neměla nějaké vyložené šance, nakonec rozhodla penalta,“ konstatoval Adam Jánoš.

Co se událo při rozhodující situaci v hostujícím vápně? „Nezvládli jsme tu standardku celkově od rozehrání. Centr už neměl vůbec přijít a ve vápně to musíme v takové fázi zápasu dohrát, vyřešit lépe. Nesmíme soupeři dovolit penaltu. Pak už nezbylo moc času s tím ještě něco udělat.“

Baník i přes těsnou prohru podruhé v krátké době proti týmu z čela ligy v Praze herně obstál. „Chtěli jsme hrát aktivně, ale zároveň opatrně odzadu, abychom jim nedarovali hloupý gól. Myslím, že nám to fungovalo. Musíme v tom pokračovat i na Slovácku,“ dodal Adam Jánoš.

0
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
26
Muhamed
Tijani
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
3
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
0
Petr
Jaroň