FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Adam Jánoš: Chceme ty tři body zpátky!

20.11.2019 | Redakce

Dlouhá už je série Baníku v utkáních venku, během níž Ostravané nezískali ani bod. Už pětkrát za sebou se Slezané vrátili ze soupeřových hřišť bez bodu. Nejen Adam Jánoš věří, že v neděli v Teplicích se dějiny v tomto směru poněkud pootočí. Pokud jde o Teplice, Baník má o motivaci víc. Na smolnou domácí porážku z úvodu sezony se v kabině ještě nezapomnělo...

Berete nedělní utkání v Teplicích jako šanci ukončit dlouhou neúspěšnou sérii zápasů venku?

Beru. Musíme se od něčeho odrazit. Je jedno, jestli je to se silnějším nebo slabším slabším soupeřem. Teplice tam měly nějakou šňůru vítězství, takže je nemůžeme podceňovat jen proto, že se jim v posledním období nějaké zápasy výsledkově nepovedly. Pořád je to kvalitní soupeř. V Teplicích se nehraje úplně nejlépe.

Teplice jsou tým, který v posledním období jakoby občas měnil svou tvář. Jaká je podle vás ta současná teplická?

To je těžké takhle vyhodnotit. V Teplicích se vyměnilo hodně hráčů. Pak zjistili, že to ještě potřebují doplnit, dohnali to tím, že přišel Řezníček a ještě další hráči, což jim dost pomohlo. Myslím si, že mají mužstvo na to, aby hráli slušný střed.

Jak moc vás ještě v myšlenkách dohání ta nešťastná domácí porážka s Teplicemi z úvodu sezony?

Samozřejmě, ten začátek sezony pro nás nebyl úplně ideální. Prohráli jsme doma i s Libercem. A ty zápasy jsme měli ve vlastních rukou, hráli jsme, myslím, celkem dobrý fotbal, drželi jsme balon a hloupými chybami jsme jim darovali vítězství. Takže by to teď chtělo jim to oplatit a získat ty tři body zpátky.

Podzimní část sezony už dospěla do své "nadstavby", tedy do fáze, kdy se už hrají odvety z úvodu sezony. Jak se to projevuje na fyzické kondici?

Myslím, že to není tak hrozné. Já to samozřejmě pociťuju víc, protože jsem byl šest nebo sedm týdnů mimo. A všechno jsem to musel dohánět, ale myslím, že je to v pohodě.

Fanoušci Baníku si pamatují váš parádní gól, díky němuž Baník v minulé sezoně v Teplicích vyhrál. Což takhle přidat v neděli nějaký takový podobný?

Já doufám, že mi to tam padne, sem tam nějakou dobrou střelu na tréninku mám. Takže by to chtělo už jenom potvrdit to v zápase.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA