st 27.5.2020
A-tým

Adam Jánoš: Bod je důležitý, ale chtěli jsme tři

Nastoupil na místě pravého obránce za zraněného Martina Filla. Odehrál celý zápas, jako obránce si ADAM JÁNOŠ určitě mohl připsat zásluhu na čistém kontu. Ale jistě i on pomýšlel na třbodový zisk.

Jak jste se po necelých třech měsících na hřišti cítili?

Byl to pro nás těžký zápas. Hra Příbrami pro nás byla náročná. Napadali nás agresivně v bloku, to nám dělalo problémy, my jsme si pak neporadili s dlouhými nákopy na Slepičku a nesbírali jsme druhé balony. Ve druhé půli se to zlepšilo, vytvořili jsme si i šance, měli jsme závary, centry ze strany i pod sebe na Baryho. Mohl z toho být nějaký ten gól. Jsme ale rádi za nulu vzadu. To nám v těch přípravných zápasech chybělo.

Zdálo se, že jste měli problém dostat se do správného rytmu.

Měli jsme s tím problém hlavně v prvním poločase. Ve druhém už to bylo lepší, i když nám už trochu docházely síly. I mně. Proto jsem rád aspoň za tu nulu vzadu.

Co bylo zásadní pro změnu herního projevu ve druhé půli?

Hráli jsme přímočařeji. Získávali jsme míče uprostřed hřiště. Ty jsme v prvním poločase nezískávali. Ve druhém ano, oni to nakopávali, my už jsme ty odražené míče měli, dostávali jsme se do stran, a pak k centrům a do zajímavých situací.

Zápas kromě absentujících fanoušků provázela řada dalších nezvyklých opatření. Jak jste je snášeli? 

Upřímně mi vadila jen ta dlouhá pauza mezi rozcvičkou a startem zápasu. Nějakých deset patnáct minut jsme čekali na začátek utkání, to bylo trochu nezvyklé.

Považujete získaný bod za zisk, nebo spíše ztrátu dvou bodů?

Každý bod je důležitý. Ale chtěli jsme tři. Pokaždé chceme tři, abychom se udrželi na předních příčkách. Můžeme to brát jako ztrátu, ale možná se nám ten bod bude nakonec hodit a na konci se bude počítat.

Určitě jste zaznamenal, že fanoušci Baníku na utkání navzdory nemožnosti být na stadionu dorazili a zpoza stadionu vám hlasitě fandili... 

Všiml jsem si toho. V první půli, když jsem na té straně hrál, to bylo tam u mě. Tohle je veliká oddanost pro ten klub. Za sebe můžu říct, že mě to při hře docela povzbudilo. To, že za námi přijeli tak daleko i přesto, že na stadion se nedostanou. Ta jejich oddanost klubu je obrovská.

8
Jakub
Drozd
14
Pepe
Mena
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
1
Radovan
Murin
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Daniel
Holzer
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanovič
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe
13
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour