st 27.5.2020
A-tým

Adam Jánoš: Bod je důležitý, ale chtěli jsme tři

Nastoupil na místě pravého obránce za zraněného Martina Filla. Odehrál celý zápas, jako obránce si ADAM JÁNOŠ určitě mohl připsat zásluhu na čistém kontu. Ale jistě i on pomýšlel na třbodový zisk.

Jak jste se po necelých třech měsících na hřišti cítili?

Byl to pro nás těžký zápas. Hra Příbrami pro nás byla náročná. Napadali nás agresivně v bloku, to nám dělalo problémy, my jsme si pak neporadili s dlouhými nákopy na Slepičku a nesbírali jsme druhé balony. Ve druhé půli se to zlepšilo, vytvořili jsme si i šance, měli jsme závary, centry ze strany i pod sebe na Baryho. Mohl z toho být nějaký ten gól. Jsme ale rádi za nulu vzadu. To nám v těch přípravných zápasech chybělo.

Zdálo se, že jste měli problém dostat se do správného rytmu.

Měli jsme s tím problém hlavně v prvním poločase. Ve druhém už to bylo lepší, i když nám už trochu docházely síly. I mně. Proto jsem rád aspoň za tu nulu vzadu.

Co bylo zásadní pro změnu herního projevu ve druhé půli?

Hráli jsme přímočařeji. Získávali jsme míče uprostřed hřiště. Ty jsme v prvním poločase nezískávali. Ve druhém ano, oni to nakopávali, my už jsme ty odražené míče měli, dostávali jsme se do stran, a pak k centrům a do zajímavých situací.

Zápas kromě absentujících fanoušků provázela řada dalších nezvyklých opatření. Jak jste je snášeli? 

Upřímně mi vadila jen ta dlouhá pauza mezi rozcvičkou a startem zápasu. Nějakých deset patnáct minut jsme čekali na začátek utkání, to bylo trochu nezvyklé.

Považujete získaný bod za zisk, nebo spíše ztrátu dvou bodů?

Každý bod je důležitý. Ale chtěli jsme tři. Pokaždé chceme tři, abychom se udrželi na předních příčkách. Můžeme to brát jako ztrátu, ale možná se nám ten bod bude nakonec hodit a na konci se bude počítat.

Určitě jste zaznamenal, že fanoušci Baníku na utkání navzdory nemožnosti být na stadionu dorazili a zpoza stadionu vám hlasitě fandili... 

Všiml jsem si toho. V první půli, když jsem na té straně hrál, to bylo tam u mě. Tohle je veliká oddanost pro ten klub. Za sebe můžu říct, že mě to při hře docela povzbudilo. To, že za námi přijeli tak daleko i přesto, že na stadion se nedostanou. Ta jejich oddanost klubu je obrovská.

13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
4
Martin
Chlumecký
14
Petr
Jaroň
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe