út 9.1.2024
A-tým

Abdullahi Tanko si poprvé zatrénoval

Abdullahi Tanko už je zpět v Ostravě a plně se zapojil do tréninkového procesu Baníku. Pětadvacetiletý rychlík se po dohodě s realizačním týmem vrátil z Afriky s drobným zpožděním.

Autor sedmi podzimních gólů dnes se zbytkem mužstva v pravé poledne vyběhl na umělou trávu na Bazalech. Teploměr ukazoval minus třináct stupňů a to ještě realizační tým právě s ohledem na panující třeskuté mrazy posunul úvod dopolední jednotky o dvě hodiny.

"Abdullahi má za sebou první trénink. Vypadal na něm velmi dobře, v rámci individuální přípravy odmakal všechno, co měl," uvedl trenér Pavel Hapal.

Nigerijec v Ostravě zažívá teprve svou druhou zimní přípravu v typicky českých klimatických podmínkách. "Zvládl i ten velký teplotní rozdíl, z Afriky přicestoval do minus čtrnácti stupňů, což je extrémní teplota pro všechny. Pro něj, který se vrátil z míst, kde je mnohem tepleji, tím spíše," dodal trenér, jenž už s hráčem absolvoval i první individuální rozhovor. "Vrátili jsme se v něm ještě k závěru podzimní části sezony, konkrétně k utkání se Slavií, a teď už se můžeme plně soustředit na to, co je před námi," uzavřel Pavel Hapal. 

21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
95
Daniel
Holzer
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
32
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka