st 31.5.2023
A-tým

Abdullahi Tanko přestupuje do Baníku

První letní posilou Baníku je ofenzivní hráč Abdullahi Tanko. Pětadvacetiletý Nigerijec na Bazaly přichází z druholigového Varnsdorfu a podepsal tříletou smlouvu s opcí.

Krajní ofenzivní hráč zaujal ve druhé lize nejen výkony a střeleckou potencí, ale také dynamikou a rychlostí, která je jeho charakteristickým herním znakem.

„Sledovali jsme jeho výkony ve druhé lize a je velice zajímavý hráč. Je skvěle rychlostně vybavený, má tah na bránu, je přímočarý. Jeho zápasová data jsou srovnatelná s Yirou Sorem, pokud jde o běžeckou stránku. Navíc se velmi rychle dokázal adaptovat v českém prostředí. Jak se více a více prosazoval, tak rostl zájem dalších klubů z první ligy. Byl to nakonec celkem boj, ale získali jsme ho do našich služeb,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Abdullahi Tanko je v Evropě už šest let a před příchodem do Varnsdorfu působil dlouho v Portugalsku, například v Chávesu a Gil Vicente. Ve Varnsdorfu si v uplynulé sezoně připsal 15 gólů a 4 asistence, proti Táborsku zaznamenal i hattrick.

„Těším se, že jdu do první ligy a do klubu, který má takovou diváckou podporu. Doufám, že se v Baníku dokážu prosadit a mužstvu pomůžu góly i svou hrou. Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich,“ řekl Abdullahi Tanko.

19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
26
Filip
Blažek
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
12
Tomáš
Rigo
32
Paixao da Silva
Ewerton
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
37
Matej
Madleňák
9
David
Buchta
70
David
Fadairo
99
Ladislav
Almási
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
1
Martin
Hrubý
20
Abdullahi
Tanko
5
Jiří
Boula