pá 1.7.2022
A-tým

Třetí příprava: polská Nieciecza

Série letních přípravných zápasů pokračuje v sobotu duelem s polským týmem Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Výkop je v 10:00 na hřišti TJ Unie Hlubina.

Baníku pomalu vrcholí hrubá fáze přípravy, v níž se primárně věnuje kondici. „Zátěž znovu rozložíme, na hřiště se dostanou někteří hráči, kteří nenastoupili proti Zlínu,“ řekl trenér Pavel Vrba, který má k dispozici momentálně tři desítky hráčů s výjimkou dlouhodobě zraněných Jaroslava Svozila a Jana Jurošky. Právě po utkání s Niecieczou plánuje úvodní zúžení širšího kádru.

Ačkoliv Termalica spadla do druhé polské ligy, jde o zajímavého soupeře. Tým vede české duo Radoslav Látal – Radim Kučera, kteří oba v minulosti Baník koučovali, v kádru je další bývalý ostravský hráč Tomáš Poznar, záložník Michal Hubínek nebo bosenský útočník Muris Mešanovič, který dříve hrával za Slavii, Jablonec či Mladá Boleslav. Ambicí klubu je okamžitý návrat do ekstraklasy.

Nieciecza je v přípravě o kus dále. Už za dva týdny startuje ligové boje a formu vylaďuje na soustředění v nedaleké Wodzislawi, kde ve středu pokořila Karvinou 5:1.

Zápas se bude hrát od 10:00 v areálu TJ Unie Hlubina. Držitelé nových permanentek na sezonu 2022/23 mají vstup zdarma (permice 2021/22 už neplatí!), ostatní zaplatí 70 korun. Vstup do areálu je ze strany od Gajdošovy ulice (viz mapka). Současně si dovolujeme upozornit, že na Gajdošově ulici, hlavní příjezdové komunikaci, v těchto dnech probíhají opravné práce, a pokud se vypravíte autem, je nutné počítat s možnými komplikacemi na příjezdu a s parkováním.

Z utkání přineseme stream na našem YouTube kanálu, textový on-line přenos můžete sledovat zde, sestavy, změny stavu a střídání na našem twitteru či facebooku.

29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
20
Jakub
Pokorný
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta