st 15.6.2022
Aktuální zprávy

Baňky budou od příští sezony prvoligové!

Fotbalistky Baníku budou od příští sezony prvoligové! Hradec Králové, ani Líšeň, tedy týmy, které skončily v právě skončené sezoně nad Baníkem, postup odmítly, Baník nikoliv! Takže Slezanky budeme od příští sezony vídat v tuzemské elitní fotbalové společnosti!

Takové jsou hrátky osudu. Dvakrát měly fotbalistky Baníku v uplynulých sezonách postup z druhé do první ligy v hrsti, dvakrát o něj přišly vinou nedohrání soutěže kvůli hygienickým opatřením.

Také v uplynulé sezoně držely "Baňky" po podzimu postupovou pozici, na jaře ale přišel pokles formy, s ním i pokles v tabulce a nakonec umístění mimo postupovou příčku. Znovu smutek, ale tentokrát jen chvíli. Brzy totiž dorazila následující zpráva: Ani Hradec Králové, následně ani Líšeň svého práva postoupit nevyužily, takže šanci dostává Baník!

"Neváhali jsme a nabídku jsme okamžitě přijali. Dvakrát jsme o postup přišli jen vinou vyšší moci. Takže když tato šance nyní přišla, samozřejmě ji chceme využít. Baník do prvoligové společnosti i v ženském fotbale patří a chce tam být," uvedl Richard Urban, manažer ženského fotbalu v Baníku Ostrava. 

Je mu zcela jasné, že tým, kterému se na jaře nevyhnul výkonnostní pokles, musí posílit. "Začít musíme novým realizačním týmem. Jednáme s polským trenérem, jenž má zkušenosti z polské ženské nejvyšší soutěže. Věřím, že jeho příchod do Baníku brzy dotáhneme do konce. A v součinnosti s ním budeme hledat posily do kádru. S tím, že všechny hráčky stávajícího týmu dostanou šanci se o místo v prvoligovém kádru poprat a přesvědčit trenéra, že na první ligu kvalitativně mají," řekl Richard Urban, jenž poukázal na to, že Baníku vyrůstají kvalitní mladé hráčky i v klubové akademii. Však také juniorky Baníku vybojovaly v právě skončené sezoně postup do nejvyšší juniorské ligy! 

Baník jedná o návratu Kateřiny Vojtkové, jež nyní působí v GKS Katovice, tedy v nejvyšší polské ženské soutěži. Právě Vojtková byla lídryní týmu, který dvakrát přišel o postup jen administrativní vinou. A její odchod do Polska byl největším oslabením, které následně ženský celek Baníku postihlo. "Věříme, že se Katka do Baníku vrátí. Možnost hrát první ligu za Baník ji láká, takže na tom pracujeme. A i když si to ještě nějaký čas zřejmě vyžádá, věřím, že Katka náš prvoligový tým posílí," ujistil ještě Richard Urban.  

3
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
96
Eneo
Bitri
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
8
Srdjan
Plavšić
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu