po 30.11.2020
A-tým

Baník má po karanténě a opět trénuje

Baník po nucené karanténě znovu obnovil organizovanou společnou přípravu. Svěřenci trenéra Luboše Kozla se v pondělí sešli na Bazalech k dvoufázovému tréninku.

Dopoledne posilovna a fyzička, odpoledne herní trénink s míčem. Baníkovci mají pět ostrých dnů na to, aby před slezským derby v Opavě zkonsolidovali své řady po problémech s onemocněním covid-19.

„Není to jednoduchá situace. Člověk musí přemýšlet i nad tím, v jakém stavu jednotliví hráči jsou. Každý měl jiný průběh, někteří leželi doma s horečkami, a pro někoho je zase týden dostačující, protože měl průběh lehčí a v rámci možností se nějak sám udržoval. Tohle bude asi nejtěžší sladit,“ vysvětlil trenér Luboš Kozel.

Ačkoliv baníkovská marodka už se do značné míry vylidnila, pár hráčů je stále ještě mimo přípravu. „Kompletní nejsme, někteří hráči se nám ještě vracejí," poznamenal Luboš Kozel, jehož tým má před sebou náročný zápřah a pět zápasů v rozmezí osmnácti dnů.

„Víme, že nás nečeká lehké období, ale bereme to jako fakt. Jsme v situaci, kdy potřebujeme body. Je důležité, abychom mužstvo dobře připravili a našli optimální složení vzhledem k situaci, jaká tady byla,“ doplnil Luboš Kozel.

2
Muhamed
Tijani
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanovič
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka