FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník vstupuje do světa esportu

23.10.2020 | Redakce

Baník Ostrava zakládá svůj vlastní esportový tým. Ponese název eSport FC Baník Ostrava a bude klub reprezentovat na vybraných offline a online eventech ve hře FIFA. Šanci stát se hráčem, který bude Baník v této hře zastupovat, budou mít všichni fanoušci. Baník uspořádá kvalifikační turnaj pro širokou veřejnost a tři nejúspěšnější hráči dostanou právo reprezentovat eSport FC Baník Ostrava.

Klub se pro založení vlastního esportového týmu rozhodl vzhledem ke stále sílící popularitě tohoto odvětví. eSport FCB se stane členem CESA (Czech Electronic Sport Association), jejímž cílem je vytvoření stabilního esportového prostředí.

„Založení esportového týmu vnímáme jako skvělý marketingový nástroj a způsob, jak obrátit pozornost mladých vyznavačů esportu směrem k Baníku, a tím také k reálnému fotbalu. Jedním z úkolů esportového týmu bude přilákat jeho vyznavače do ochozů stadionu,“ uvedl Marek Lorenc, tiskový mluvčí Baníku Ostrava.

Kvalifikační turnaj určený veřejnosti, z něhož vzejdou tři hráči, kteří se stanou reprezentanty eSport FCB, se bude konat ještě v letošním roce. Přesné termíny klub v brzké době zveřejní stejně jako datum registrace zájemců o účast v tomto turnaji.

Prvním oficiálním turnajem, na němž se eSport FC Baník Ostrava představí, bude letošní ročník e:LIGY, jejímž pořadatelem je Ligová fotbalová asociace.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA