FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Baník – Plzeň (středa, 18:00)

02.06.2020 | Redakce

Atraktivní soupeř, neatraktivní kulisa. Souboj Baníku s Plzní by za normálních okolností sledovala na Městském stadionu nepochybně pěticiferná návštěva, za současných podmínek se ale utkání odbude prakticky před prázdnými tribunami. Zápas 27. kola FORTUNA:LIGY se bude hrát ve středu od 18 hodin, živě ho lze sledovat alespoň na O2 TV.

Plzeň se v koronavirové přestávce na restart soutěže naladila vskutku excelentně. Po vítězství nad Spartou doslova zničila Mladou Boleslav 7:1 a do Ostravy přijede ve velké pohodě.

“Co jsem viděl, hrají opravdu velmi dobře. V českých podmínkách to teď je asi nejtěžší soupeř. Ale tím pádem je to pro nás i výzva. Po pauze jsme zatím hráli se soupeři, proti kterým jsme museli tvořit, teď jsme v pozici, kdy je favorit asi soupeř. Věřím, že to ve středu soupeři znepříjemníme tak, jak to Baník proti silným týmům vždy uměl,” řekl trenér Luboš Kozel.

Baník poprvé po pauze nastoupí na Městském stadionu před prázdnými tribunami. A to bude velký nezvyk. “Absence fanoušků je pro nás velký handicap, pro nás jsou opravdu dvanáctým hráčem. To není žádná fráze. Jestli chceme uspět, tak musíme podat výkon na hranici svých možností,” mínil Luboš Kozel.

Tomu se do kádru vrací po trestu Roman Potočný, takže tým je po dlouhé době úplně kompletní. Kouč stále vidí rezervy v ofenzívě.

“Jak v Příbrami, tak ve Zlíně jsme k vítězství měli blíže, ale trochu nás zatím limituje ofenzivní fáze. Není to jen o tom, že neproměníme šance, ale že těch šancí si musíme vytvořit více. Musíme hrát líp i v předfinální fázi. Směrem do defenzívy pracuje tým poměrně dobře, ale na můj vkus musíme být nebezpečnější a přesnější vpředu.”

Znovu připomínáme, že utkání se hraje bez účasti diváků.


27. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 40 bodů) – Plzeň (2. místo, 56 bodů)

Středa 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Hrubeš – Vaňkát, Koval


Nejlepší střelci: Potočný (9) – Bucha (9)

Absence: nikdo - Alvir, Ekpai

Komu hrozí stop: de Azevedo, Jánoš - Alvir, Bucha, Čermák, Hejda (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS PLZEŇ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 44 / 14-11-19 / 49:60

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zeher 4 – Kolář 7

Nejvyšší výhra: 6:0 (30. dubna 2006)

Nejvyšší prohra: 0:4 (11. srpna 2015, 3. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (19. října 2019)

PLZEŇ - BANÍK 3:0 (0:0)

Branky: 50. Hejda, 60. Krmenčík, 90.+5 Chorý. Rozhodčí: Marek - Podaný, Kotalík. ŽK: Brabec, Řezník, Limberský - Kuzmanovič. Diváci: 10.088.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, R. Procházka - Kopic (86. Mihálik), Kayamba (90.+2 Janošek), Hloušek - Krmenčík (82. Chorý). Trenér: Vrba.

Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (76. Holzer), Jirásek (65. Granečný), Hrubý, Kuzmanovič - Diop, Smola. Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA