FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčku v sobotu začíná jarní část MSFL

05.03.2020 | Redakce

Do jarní části sezony o víkendu vstupuje také béčko. Baníkovci strávili zimu na sedmém místě v teple středu třetiligové tabulky s jedenáctibodovým náskokem na patnácté místo, které se po sezoně rovná sestupu do divize.

Baník bezpečně plní cíl zajistit si účast v příštím ročníku MSFL, která se ze současných osmnácti týmů opět zúží na šestnáct.

Příprava by mohla indikovat, že trenér Daniel Tchuř nachystal svůj tým na jaro perfektně. Baníku se v přátelských zápasech herně i střelecky dařilo.

“Jsem určitě rád, že jsme dávali góly, ale i z vlastní hráčské zkušenosti vím, že samotná soutěž je úplně něco jiného než příprava. V ní nehrajete pod takovým tlakem. Nemůžeme to přeceňovat. Teprve teď to začíná naostro a až utkání ve Znojmě nám ukáže, jak na tom jsme. Věřím, že k tomu kluci přistoupí poctivě a zodpovědně,” řekl trenér Daniel Tchuř.

V kádru juniorky došlo k řadě změn. Odešli Lukáš Ptáček (Petřkovice), Robert Russmann, Jakub Bolf a Martin Macej (všichni na hostování do MFK Vítkovice), Lukáš Raab s Dominikem Žákem (oba na hostování do MFK Frýdek-Místek), Janu Fukalovi skončilo hostování ze Slavie a smlouvu ukončil Dominik Smékal.

Sestavu naopak doplnili hráči, kteří se vrátili z hostování: Adam Zajíček (Dolní Benešov), Jan Kuběna (Všechovice), Martin Krakovčík (Polanka) a Ondrej Jakubov (Ústí nad Labem).

Baník čeká první zápas v sobotu ve Znojmě, příští neděli pak na hřišti v Markvartovicích od 10:15 přivítá Vrchovinu.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA