FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baňky konečně poznaly slast vítězství!

23.09.2019 | Redakce

Konečně výhra! Ženy Baníku Ostrava ve druhé lize konečně poznaly sladkou chuť vítězství! Po dvou smolných remízách přišel triumf na půdě SK Líšeň! Baňky na brněnské půdě vyhrály 3:0!

Nebyl to vůbec snadný úkol. Po dvou remízách v zápasech, v nichž ženy Baníku vedly a o náskok nakonec pokaždé přišly, chtěly ženy Baníku Ostrava konečně zabrat. V cestě jim však stála Líšeň, jež v prvních dvou kolech naopak neztratila ani bod! A ještě k tomu se zápas hrál právě na půdě soupeře. "Naše holky se ale ničeho nezalekly. A od prvních minut byly na hřišti aktivnějším týmem," řekl Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava.

Už po půli Baník vedl. Díky trefě Markéty Sehnálkové. "Po přestávce jsme v dobrém výkonu pokračovali a kdyby se nám podařilo využít i další šance, do kterých jsme se dostali, mohlo být konečné skóre ještě výraznější," dodal spokojený trenér Páleník.

Vítězství posunulo ženy Baníku na čtvrtou pozici druholigové tabulky před olomouckou Sigmu.  Na vedoucí Hradec Králové ztrácí pětibodový Baník aktuálně dva body.  

SK Líšeň - Baník Ostrava 0:3 (0:1)

Branky: 18. Sehnálková, 73. Vojtková, 90. Kütnerová (pen.)

Baník Ostrava: Klempířová - Kremserová, Weidingerová, Hlavenková, Blahová (68.Matějová) - Bočková (60.Chrobáková), Drahníková, Vojtková-Hegrová (80.Šabacká), Kütnerová (78.Chovancová).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA