čt 12.9.2019
Juniorka aktuality

Radovan Lokša: Být na vrcholu vždy potěší

Začátek sezony mu vyšel výborně. Po sedmém kole MSFL se Radovan Lokša, kapitán baníkovského béčka, dostal do čela tabulky střelců. Pomohl mu k tomu především hattrick, který zaznamenal v posledním zápase v Dolním Benešově. Celkem si v sedmi ligových zápasech připsal již osm zásahů. Jeden z nejzkušenějších hráčů týmu trenéra Daniela Tchuře tak úspěšně plní svou roli kanonýra.

Vraťme se ještě k poslednímu mistrovskému utkání v Dolním Benešově, který Baník i díky vašemu hattricku vyhrál 4:0…

Do Benešova jsme jeli s jednoznačným cílem. Chtěli jsme konečně vyhrát venku, protože se nám to do té doby nepovedlo. Takže s výsledkem jsme určitě velice spokojeni. Navíc si myslím, že výsledek odpovídal průběhu hry, což je pro nás hodně důležité. Svůj hattrick beru jen jako bonus k vyhranému utkání. Samozřejmě každému útočníkovi takový povedený zápas zvedne sebevěomí.

A vás navíc posunul na první místo tabulky střelců MSFL…

To vždy potěší. Musím ale zdůraznit, že bez práce celého týmu bych to nezvládl. Celý tým šlape naplno a já jsem moc rád, že mám za sebou takové spoluhráče. I když jsou sice mladší a nemají ještě takové zkušenosti, jsou skvěle kondičně připraveni. Proto můžu těžit z jejich hry, kdy to na mě cpou dopředu a já tak můžu střílet góly. To že jsem první v tabulce střelců, zatím neřeším. Jsme teprve na začátku soutěže. Samozřejmě bych byl rád na vrcholu i po skončení sezóny, ale to je za dlouho.

Složení baníkovského B-týmu vám tedy sedí...

To rozhodně. Už když jsem sem přišel, věděl jsem, že tým bude složen převážně z mladších hráču. Přestože nemají s mužským fotbalem tolik zkušeností, dokáží to nahradit svým zápalem do hry. Všechny tady v B-týmu žene motivace dostat se do áčka. Na těch mladších hráčích je to obzvlášť vidět.

Je něco, co se od svých mladších spoluhráčů můžete při svých zkušenostech naučit?

V každém věku se má člověk co učit. Máme tady spoustu výborných fotbalistů. Občas když to vidím, říkám si, že některé věci bych chtěl taky umět. U těch mladších hlavně obdivuji jejich elán. Když přijdeme den po zápase na trénink a oni jsou schopni makat zase na maximum. Zato my starší, už jsme takoví bolavější.

V posledních zápasech jste se jako tým začali více prosazovat...

Už v těch prvních kolech jsme nehráli špatně. Vždy jsme ale doplatili na neproměněné šance a nezkušenost v obraně. Nedokázali jsme si pohlídat soupeřovy standardky, což nás stálo body. Trenér nás na to po každém zápase upozorňoval. Jsme rádi, že se to konečně prolomilo.

Myslíte tedy, že i mladší hráči už si teda zvykají na mužskou soutěž?

Přesně tak. Každým zápasem získáváme nové zkušenosti a poučujeme se z vlastních chyb. V každém zápase jsme si vytvořili spoustu gólových šancí. Bylo jen otázkou času, než tu střeleckou smůlu prolomíme. Náš tým se skvěle sehrává a proto věřím, že výkony z posledních zápasu nám vydrží i nadále.

5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný