FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bohumil Páník: Kluci vědí, o co se v neděli hraje

18.04.2019 | Redakce

Bude to zápas, který Baník může bezpečněji ukotvit v elitní šestce. O to výběru trenéra Bohumila Páníka jde. Horečka každým dnem stoupá, ale zkušený kouč se snaží zachovat nadhled. Zároveň ale velmi dobře ví, co všechno bude v neděli v sázce.

Na jaké utkání se mohou fanoušci těšit?

Je to derby a bude plný stadion, který nás požene k vítězství. Nebude to ale jednoduché, protože Opava hraje taky o hodně. A my také. O to je to zajímavější.

Opava v posledních zápasech prokázala zajímavou formu a posbírala poměrně dost bodů. V čem je její aktuální síla?

V tom, že si dokáže opřít hru o svého hrotového hráče, který dovede vytvářet prostory, rozhazovat balony, udržet je a dávat i góly. Když ho v Příbrami Opava neměla, bylo najednou vidět, že se nebyla schopna prosadit. O týden později, když ten hráč v sestavě je, už to zase v podání Opavy vypadá jinak. Takže bude důležité nebezpečného Smolu pokrýt, aby si soupeř nemohl opřít balon o něj a dostat se do útočné fáze.

Bylo těžké zapomenout na zklamání z Plzně, kde mužstvo podalo dobrý výkon, přesto odjelo bez bodu?

Myslím, že hráči si jsou vědomi, že v posledních třech zápasech podali dobrý výkon. A i když jsme v Plzni neměli body, byli jsme morální vítězové. Pro sebevědomí hráče je to kolikrát víc než nějaké upocené vítězství. Hráči tam ze sebe vydali všechno, a ten fotbal měl svou kvalitu. 

Po dobrých výkonech by v týmu mohlo zavládnout určité uvolnění. Na druhou stranu je potřeba nadále sbírat body, protože jde o účast v elitní šestce, takže určitý tlak je stále přítomen...

To je pravda, ale my jsme stále, dá se říct, uprostřed týdne, hraje se až v neděli, takže ta horečka bude teprve stoupat. Všichni kluci vědí, o co se hraje, není nutné jim to připomínat. A bylo by, myslím si, zbytečné je v této fází nějak přeexponovat.

Ačkoliv je na tom Baník ze všech tří slezských týmů v tabulce nejlépe, v minitabulce utvořené jen z utkání se slezskými soupeři v této sezoně by na tom byl paradoxně nejhůře. Co na to říkáte?

Že by bylo dobré v neděli tou minitabulkou, jak říkáte, trochu zahýbat.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA