po 15.4.2019

Juniorka vysoko podlehla v Liberci

Ač to tak dlouho nevypadalo, nakonec si juniorka v pondělním utkání finálové skupiny připsala v Liberci těžkou porážku. Jedním ze zlomů v utkání bylo neproměněný pokutový kop Aleše Mooce ze závěru prvního poločasu, domácí Slovan po dvou brankách z koncovky zápasu nakonec zvítězil 4:0.

Baník se bez posil z kádru áčka na severu Čech dlouho držel. Po nevyužitých šancích na obou stranách v 33. minutě se domácí do ostravské obrany dostali kolmou přihrávkou a Kazda po kličce gólmanovi Murinovi otevřel skóre.

Hosté měli ideální možnost na vyrovnání ve 45. minutě: Mooc však pokutový kop otřel o pravou tyčku liberecké brány.

Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli, druhého uklidňujícího gólu ale dosáhl Liberec, když Gembického střela se šťastnou střela zapadla k tyči.

V závěrečné pětiminutovce domácí udeřili ještě dvakrát: domácí útočník nejprve vypíchl míč hostujícímu obránci a Petr po jeho přihrávce z malého vápna pohodlně zavěsil. Už v nastaveném čase navíc po brejku obstřelil Murina ještě počtvrté Šulc.