pá 6.5.2022
Aktuální zprávy

13. července, 18:00: Baník vers. Celtic FC!

Hotovo, podepsáno! Výroční utkání Baníku, hlavní vrchol oslav stého výročí založení klubu, se bude hrát ve středu 13. července na Městském stadionu Ostrava! Soupeř Slezanů? Ano, slavný Celtic FC! Prodej vstupenek na toto utkání je už v této chvíli zahájen v síti Ticketlive. Od pondělí pak bude možno zakoupit vstupenky také ve Fanshopu FCB ve Forum Nová Karolina.

Jedenapadesátinásobný skotský mistr, vítěz nejprestižnější klubové trofeje PMEZ z roku 1967, jeden nejstarších fotbalových klubů světa a v neposlední řadě klub s vyhlášenou fanouškovskou základnou. To je Celtic FC, soupeř Baníku ve výročním červencovém utkání.

„Jsme rádi, že se povedlo dotáhnout dlouhá jednání do definitivního konce a že dnes už můžeme s jistotou říct, že Baník nastoupí proti Celticu,“ řekl Matěj Šturala, ředitel oslav stého výročí založení Baníku a jeden z hlavních organizátorů výročního zápasu.

Baník výběr soupeře dlouho a pečlivě zvažoval a volba nakonec padla na Celtic. „Myslím si, že jsme snad ani lépe vybrat nemohli. Celtic je jedním z nejslavnějších evropských klubů, Glasgow je průmyslové město podobné Ostravě a fanoušci Celticu svou oddaností klubu zase velmi podobní těm baníkovským,“ uvedl ještě Matěj Šturala.

S termínem neměl Baník příliš na výběr. Jelikož na Městském stadionu v Ostravě probíhá do neděle 10. července mistrovství Evropy fotbalistek do 19 let a Celtic zase pobývá v Rakousku na soustředění, padla volba na středu 13. července, kdy se skotský velkoklub vrací domů.

Celtic, jehož branku hájí anglická legenda Joe Hart, je aktuálním lídrem skotské nejvyšší soutěže. „Věřím, že Celtic přivítáme jako staronového skotského mistra a účastníka skupinové fáze UEFA Champions League,“ poznamenal Matěj Šturala.

Předprodej vstupenek na utkání Baník – Celtic už byl zahájen v síti Ticketlive. Od pondělí pak budou vstupenky k zakoupení také ve Fanshopu FCB ve Forum Nová Karolina. Cena vstupenek se bude pohybovat v rozmezí od 490 do 1000 Kč. V ceně vstupného je také speciální výroční šála vytvořena u příležitosti tohoto utkání, na jejímž designu se podíleli baníkovští ultras a kterou dostane každý návštěvník utkání při vstupu na stadion. 

14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
0
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
28
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
8
Srdjan
Plavšić
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
1
Martin
Hrubý