pá 9.5.2025
Juniorka aktuality

Béčko v pondělí vyzve Opavu

Derby s Opavou čeká už v pondělí druholigové béčko. Zápas se bude hrát na Městském stadionu od 17:00.

Opava se během jara po výměně trenérů dokázala vyhoupnout ze sestupových vod a momentálně jí k jistotě záchrany scházejí čtyři body. Baník se teď naopak na vlastní kůži přesvědčil, co znamená v tak extrémně vyrovnané tabulce dvakrát nebodovat, a ze středu tabulky klesl na čtrnácté místo. Na předposlední Varnsdorf má ale pořád dva body náskok a k dobru i lepší vzájemné zápasy.

„Máme to stále ve svých rukách. Ty dvě porážky jsme hodili za hlavu a plně se koncentrujeme na další zápasy, které přijdou, teď konkrétně ten nejbližší s Opavou. Věřím, že nám pomůžou i fanoušci, na hřišti necháme všechno a porveme se o tři body,“ řekl trenér Josef Dvorník, kterému se do kádru po disciplinárních trestech vrací trio Marek Havran, Zdeněk Říha, Dávid Jackuliak.

Zatímco podzimnímu utkání, které se po ničivých povodních muselo hrát v náhradním termínu až v Jihlavě, chyběla z objektivních důvodů lepší divácká kulisa, tentokrát to budou mít oba tábory příznivců s dostupností výrazně jednodušší. A díky odkladu na pondělí ho mohou stihnout i fandové, kteří jedou v neděli podpořit áčko do Plzně.

Zápas se s ohledem na předpokládaný zvýšený zájem diváků vymyká standardnímu druholigovému režimu. Vedle hlavní tribuny budou proto tentokrát otevřeny také sektory D pro aktivní domácí fanoušky a pochopitelně rovněž sektor pro hostující příznivce. Počítá se s celkovou kapacitou přibližně pěti tisíc diváků. Vyprodáno zatím zdaleka není, lístky stále můžete kupovat zde. Stadion bude přístupný od 16:00, pokladny zahajují provoz v 15:45.

I na utkání s Opavou platí baníkovské permanentky na aktuální sezonu s tím, že podmínkou pro vstup na stadion je stejně jako v ostatních zápasech béčka mít vytištěný volný lístek ze systému ticketlive.cz. Pouze s permicí přes turniket nelze projít.

Pokud permanentku nevlastníte, vstupenka vás vyjde na 150 korun.

26
Lauri
Laine
25
Dennis
Owusu
10
Srdjan
Plavšić
24
Martin
Hrubý
80
Ondřej
Kričfaluši
3
Hamidou
Kante
37
Matěj
Chaluš
28
Filip
Kubala
77
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
66
Matúš
Rusnák
15
Václav
Jurečka
99
Vlasiy
Sinyavskiy
21
Michal
Kohút
6
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
12
Abdallah
Gning
18
David
Planka
9
David
Buchta
55
Artur
Musák
29
Jakub
Pira
11
David
Látal
1
Viktor
Budinský
19
Filip
Šancl
20
Pablo
Ortiz
95
Daniel
Holzer
2
Marek
Havran
23
Martin
Jedlička