pá 1.11.2024
Aktuální zprávy

Baňky přivítají Spartu

Těžký, dost možná nejtěžší soupeř čeká fotbalistky Baníku ve 12. kole 2. ligy žen. V jeho rámci se totiž Baňky v sobotu 2. listopadu od 12 hodin v Radvanicích utkání s B-týmem pražské Sparty. Ten má aktuálně v tabulce zapsánu jedinou porážku. Tu Spartě v utkání třetího kola uštědřil právě Baník.

Sparťanky mají Baníku co vracet, ostravský celek zase ví, že se Pražanek nemusí zbytečně obávat. Takovým způsobem rozdal před sobotním utkáním vzájemný zápas třetího kola, který v Praze vyhrál Baník 1:0. Sparta od tohoto duelu neprohrála, má na kontě stejně jako Baník jedinou porážku, tabulku vede Sparta jen o skóre, takže vítěz sobotního duelu se stane lídrem tabulky.

„Z hlediska organizace hry a kvality kádru je Sparta nejsilnějším týmem ze všech soupeřů ve 2. lize,“ řekl trenér Baníku Witold Zajac. „Jedná se o tým, který jako jediný v naší lize hraje v systému 3-4-3, tedy velmi ofenzivně, čemuž svědčí i nejvyšší počet vstřelených gólů v lize,“ poznamenal trenér Baníku, jehož tým poznal hořkost porážky teprve v minulém kole v Hradci Králové. „Po porážce s Hradcem jsem řekl, že nejlepší odpovědí na prohraný zápas je vyhrát ten další, a to je to, co chceme udělat v sobotu. Určitě nás čeká dobrý fotbal,“ dodal trenér Baníku. 

80
Ondřej
Kričfaluši
24
Martin
Hrubý
95
Daniel
Holzer
23
Martin
Jedlička
99
Vlasiy
Sinyavskiy
25
Dennis
Owusu
28
Filip
Kubala
37
Matěj
Chaluš
5
Jiří
Boula
29
Jakub
Pira
11
David
Látal
19
Filip
Šancl
26
Lauri
Laine
10
Srdjan
Plavšić
55
Artur
Musák
20
Pablo
Ortiz
1
Viktor
Budinský
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
6
Karel
Pojezný
2
Marek
Havran
21
Michal
Kohút
12
Abdallah
Gning
3
Hamidou
Kante
77
Ladislav
Almási
15
Václav
Jurečka
18
David
Planka
66
Matúš
Rusnák