po 27.11.2023
A-tým

Filip Kubala: Po gólu jsme to moc otevřeli

První gól měl na výsledek nedělního zápasu v Uherském Hradišti mocný účinek. Domácí Slovácko se uklidnilo a nabylo sebevědomí, zatímco sebedůvěru Baníku výstavní trefa Marka Havlíka nahlodala.

„Myslím, že do gólu to z naší strany nebylo určitě špatné utkání. Měli jsme tam nějaké gólové situace ve vápně, dokázali jsme se do nich dostávat, ale nedotáhli jsme to ke gólu,“ řekl Filip Kubala.

Hosty rozhodila inkasovaná branka. „Asi ano. My jsme to pak trošku otevřeli, tím pádem se to na nás valilo a Slovácko tam mělo ještě před poločasem dvě další šance. To je asi taková naše nezkušenost nebo mladická nerozvážnost, že chceme strašně moc okamžitě zápas otáčet nebo vstřelit vyrovnávací gól ještě do poločasu. Musíme být trošku trpělivější. Více jsme to otevřeli a Slovácko mělo další šance. Slovácko nás pak ve druhém poločase přetlačilo, dalo druhý gól a dohrálo to už velmi zkušeně,“ přiznal Filip Kubala.

Ke Slovácku ho váže společná minulost: debutoval v jeho barvách v nejvyšší soutěži a dodnes vzájemné zápasy bere prestižněji. „Pro mě jsou ty zápasy speciální, něco jsem tu prožil. Ale zatím se mi je ještě nepodařilo porazit, v Hradci ani teď v Baníku. Teď to byl myslím můj třetí zápas proti nim a zase to nevyšlo. Věřím, že proti Plzni v neděli zabereme a získáme tři body,“ zakončil Filip Kubala.

95
Daniel
Holzer
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
9
David
Buchta
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych