st 30.8.2023
Aktuální zprávy

Zastavení šesté: Zdeněk Pospěch chtěl hattrick...

Bylo to poprvé v sezoně, kdy Baník nastupoval do ligového utkání v pozici tabulkového lídra. Mistrovská sezona 2003/04 měla za sebou pět kol a Baník měl v tom šestém proti Viktorii Plzeň potvrdit, že se na čele tabulky nenachází náhodou. Na Bazaly dorazilo 12 tisíc lidí, kteří viděli vítězství 2:0. A vynikající výkon Zdeňka Pospěcha, který dva góly vstřelil a k hattricku mu chyběl jen kousek. Právě Zdeněk Pospěch a jeho vzpomínka na duel 6. kola s Plzní jsou hlavní náplní šestého dílu vzpomínkového seriálu "20 let od titulu", který Baník připravuje ve spolupráci s generálním partnerem, společností FORTUNA. Díl můžete už nyní vidět na klubových sociálních sítích a kanálu YouTube.

"Bylo to poprvé, kdy jsme do zápasu šli z prvního místa v tabulce. A už tam bylo takové to očekávání, že to potvrdíme, první místo samozřejmě udržíme a Plzeň porazíme," vzpomíná s odstupem dvaceti let Zdeněk Pospěch, jenž vstřelil oba góly zápasu, od jehož odehrání uplynulo právě ve středu 20 let. Na oba mu přihrál Martin Čížek. "Měl tehdy úžasnou sezonu. Ne že by ty góly sám dával, ale on na ně přihrávalk. Ta jeho kopací technika, ta jeho levačka, ta byla prostě skvělá," vzpomíná v šestém díle vzpomínkového seriálu Zdeněk Pospěch. 

Jak i po dvaceti letech přiznává, pomýšlel v utkání s Plzní na hattrick. A byl mu blízko. Za stavu 2:0 se s míčem na noze vřítil po pravé straně do šestnáctky a dostal se až před plzeňského brankáře Čalouna. Kdyby míč posunul pod sebe Martinu Prohászkovi, ten by dával do prázdné. Ale pravý obránce Baníku chtěl hattrick. Zkusil zakončit sám, Čalouna ale nepřekonal. "Martin mi pak za to vyhuboval, což se mu nedivím. Malinko jsem chtěl v tu chvíli udělat i něco pro sebe," přiznal po dlouhé době, že v kritické chvíli zvítězila touha dosáhnout na hattrick. 

Celou zajímavou vzpomínku na šestý zápas Baníku mistrovské sezony si můžete prohlédnout na sociálních sítích Baníku nebo zde.

0
Jan
Juroška
0
Jiří
Boula
0
Jiří
Letáček
0
Michal
Frydrych
0
Karel
Pojezný
0
Patrick
Kpozo
0
Eldar
Šehić
0
Jiří
Klíma
0
Matěj
Šín
0
Tomáš
Rigo
0
Abdullahi
Tanko
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Filip
Kubala
0
Samuel
Grygar
0
David
Buchta
0
Jakub
Markovič
0
Daniel
Holzer
0
David
Lischka