so 24.2.2024

Z náskoku jen remíza: Baník-Bohemians 1:1

Baník v utkání 22. kola FORTUNA:LIGY remizoval s Bohemians 1:1. Slezané šli díky Davidu Buchtovi do vedení, ve druhé půli také do početní výhody, přestáli pokutový kop soupeře, v závěru zápasu ale přece jen inkasovali.

Houževnatý soupeř pustil Baník do šance v páté minutě, v níž Ewerton vysunul po levé straně Quadriho Adedirana, ten od koncové čáry vrátil balon na malé vápno, ale Matěj Šín se k zakončení nedostal a Tomáš Rigo přestřelil.

Na druhé straně zahrozil Matyáš Kozák, jeho střelu ale zpacifikoval Jiří Letáček.

Hosté Ostravanům hru svou aktivitou znepříjemňovali, nicméně šance Baníku po čase přece jen přicházely. Quadri Adediran přiťukl hrudí Ewertonovi, ten vypálil ostře, ale nad. A ve 32. minutě poslal David Buchta míč hlavou do šestnáctky Matěji Šínovi, ten vystřelil, byl zablokován, pro odražený míč si ale přiběhl opět David Buchta a jeho střelu už nemohl nikdo zastavit – 1:0.

O malou chvíli později se fanoušci radovali podruhé, Abdullahi Tanko, jenž vystřídal zraněného Ewertona, zakončil svůj výpad obloučkem okolo brankáře Reichla a míč skončil těsně za tyčí v síti. Poprvé v utkání ale zasáhl VAR. Odhalil ofsajd a hlavní sudí gól neuznal.

Další velká šance na zvýšení náskoku přišla ve 41. minutě. Jan Juroška skvěle vysunul Davida Buchtu, ten byl v šestnáctce ve výborné střelecké pozici, rozhodl se však nezakončit a přihrát pod sebe Abdullahi Tankovi, který by býval dával do prázdné. Byl ale přikrytý a přihrávka k němu nedoputovala.

Další rána Davida Buchty mířila nad a podobně dopadl i pokus Abdullahi Tanka v nastavení první půle.

Také po půli se s šancí jako první přihlásil Baník. Tomáš Rigo vyzval své spoluhráče na malém vápně, ale ani jeden z útočníků Baníku se k jeho pobídce těsně nedostal.

V 58. minutě vstoupil VAR do zápasu podruhé. Kontakt Jana Jurošky s Robertem Hrubým pak sudí Volek u videa posoudil jako nedovolený a hosté kopali penaltu. Jiří Letáček ji ale skokem doprava a následným zákrokem Matěji Hybšovi zlikvidoval!

V 62. minutě přišla třetí intervence ze strany VAR. A sudí Volek u videa usoudil, že úder Davida Puškáče loktem do Jana Jurošky není na žlutou, ale na červenou kartu, své rozhodnutí revokoval a Baník hrál od té chvíle v početní výhodě.

Hned vzápětí byli Slezané znovu blízko, ale tečovaný míč doskákal místo do branky jen do tyče branky Bohemians.

V 72. minutě nacentroval Tomáš Rigo a Filip Blažek efektním kopem prostřelil náhradního gólmana Valeše. Pomezní sudí ale zůstal stát, nevrátil se ke středové lajně, a dal tím najevo to, co vzápětí potvrdil i VAR při svém čtvrtém zásahu do hry. Filip Blažek byl v evidentním ofsajdu. Takže ani tento gól Baníku nemohl platit.

A přišel závěr zápasu, v němž hosté vyrovnali. V 82. minutě dokázal ještě Jiří Letáček hlavičku Davida Hufa senzačně vytlačit nad břevno. Po následného rohovém kopu dostal Huf šanci na repete, a tentokrát už hlavou gólmana Baníku propálil. A dal tak výsledku konečnou podobu.

Pavel Hapal: "Hrál se zajímavý zápas, který pro nás měl smutný konec. K vítězství nám chybělo přidat gól na 2:0, šance na to byly. Škoda dvou neuznaných gólů. Zároveň v tom ale bylo z naší strany hodně nepřesností, místy pomalá hra směrem nahoru a málo lehkosti a trpělivosti. Ve druhé půli jsme na nějakou dobu vypadli z role, podržel nás Jirka Letáček, v závěru jsme bohužel inkasovali."

Jaroslav Veselý: "Do utkání jsme vstoupili aktivně, hra byla vyrovnaná. Postupem jsme ale začali ztrácet v přechodové fázi, kde je Baník velmi silný. A valil se na nás útok za útokem. Ve chvíli, kdy jsme dokázali aktivitu Baníku eliminovat, jsme inkasovali. Ve druhém poločase jsme po červené kartě museli přeskládat naši hru a jsem rád, že jsme i v deseti dokázali být nebezpeční. Vyrovnání jsme si zasloužili."