so 7.10.2023
ZEN

Vojtková nasázela hattrick: Baník - Pardubice 5:2

Velmi důležité tři body zapsaly ženy Baníku Ostrava v 6. kole 1. ligy žen. V Radvanicích porazily Pardubice vysoko 5:2, k čemuž výrazně pomohl hattrick Kateřiny Vojtkové. Baňky tak navázaly na velmi cennou remízu ze hřiště Slovácka v minulém kole.

Už v první minutě si Kateřina Vojtková zpracovala dlouhý přesný pas, v šestnáctce se uvolnila, vystřelila a Baník vedl 1:0. Vedoucí gól vnesl do hry Baněk klid a jistotu, což se brzy projevilo na skóre. Kateřina Vojtková vyslala další přesnou střelu a bylo to 2:0. Soupeř do přestávky z penalty snížil, ale tím se Ostravanky nenechaly rozhodit. Klaudia Nowacka krásnou střelou pod břevno vrátila Baníku dvougólový náskok, Veronika Štěpánová jej pak přesnou střelou k tyči ještě navýšila a když Pardubice nedlouho před koncem zkorigovaly na 4:2, završila Kateřina Vojtková svůj hattrick a stanovila konečný účet.

WITOLD ZAJAC: "Nejdůležitější ze všeho byl zisk tří bodů. Ty máme. Mám radost z toho, že jsme dali pět gólů, mohlo jich být víc, šancí jsme měli hodně. Výsledek je výborný, a je to důvod k radosti, ale od pondělí už se budeme plně soustřeďovat na přípravu na nadcházející duel v Liberci, kde budeme chtít znovu uspět."

7.
října
Baník VS Pardubice
1. liga žen

Poločas: 2:1
Branky: 1., 32. a 80. Vojtková, 63. Nowacka, 67. Štěpánová - 39. Hýlová (pen), 79. Pražienková. Rozhodčí: Čampišová.