út 30.1.2024

Také třetí turecký test vítězný

Také ve třetím utkání herního soustředění v Turecku Baník uspěl. Nad Dynamem Kyjev, které však nastoupilo s notně kombinovaným výběrem, vyhráli Slezané 3:2.

Utkání začalo ze strany Baníku svižně, ve 4. minutě zakončil kombinaci v šestnáctce soupeře David Krupička střelou, která se otřela o břevno. O chvíli později zakončoval rychlou akci Baníku Ladislav Almási, gólman Dynama byl přesně tam, kam mířila i střela.

V 8. minutě našel Tomáš Rigo průnikovou přihrávkou rozběhnutého Abdullahiho Tanka, ten obstřelil gólmana a Baník vedl.

Abdullahi Tanko zvolil v pokutovém území obstřel i v 18. minutě a náskok Baníku tím zvýšil. A po přesné ráně Tomáše Riga k tyči vedl Baník už 3:0.

Snížení přišlo ve 27. minutě, k odraženému míči se v šestnáctce Baníku dostal Lobko a nekompromisně jej zblízka poslal do branky.

Po přestávce si Mikuláš Kubný v brance Baníku připsal dva těžké a úspěšné zákroky proti pokusům zblízka, Gusevova střela k tyči byla ovšem sotva chytatelná, a tak utkání nakonec skončilo vítězstvím Baníku 3:2.

PAVEL HAPAL: "Hráči zápas odmakali, ale tím, že jsme hráli proti mladým klukům Dynama, zápas neměl takovou kvalitu, jakou jsme očekávali. Náš výkon bych rozdělil na dvě poloviny. V prvním poločase to od nás bylo v pořádku, v té druhé už to bylo z naší strany horší, trochu nás brzdil i výkon, ale vyhráli jsme zápas, odběhali jsme devadesát minut, prostor dostali i mladí kluci, s tím jsem spokojen."

30.
úterý
ledna
Dynamo Kyjev VS Baník

Poločas: 1:3
Branky: 27. Lobko, 83. Gusev - 8. Tanko (Rigo), 18. Tanko (Krupička), 24. Rigo (Almási).

Kubný - Měkota (46. Málek), Blažek, Frydrych - Krupička, Grygar (46. Šudák), Rigo, Miškovič, Madleňák - Almási, Tanko.