so 27.1.2024

I napodruhé výhra: Baník - Olimpija Lublaň 3:2

Také druhý přípravný duel A-týmu na herním soustředění v Turecku skončil vítězstvím! Baník si poradil se slovinskou Olimpijí Lublaň a porazil ji 3:2.

V první půli se hrál dlouho relativně vyrovnaný fotbal, oba týmy se vzájemně pozorně hlídaly a na první přesný střelecký pokus se čekalo dlouho. V dresu Baníku to zkoušel z dobré pozice Jiří Klíma, jeho ránu ale v šestnáctce zastavil blokující hráč soupeře, a David Buchta, ten ale přestřelil. Ve 43. minutě ale poslal po pokutového území slovinského celku přesný centr Gigli Ndefe a Ladislav Almási jej hlavou šikovně uklidil do branky.

Brzy po pauze šel Baník do dvougólového vedení. V pokutovém území se v souboji prosadil Quadri Adediran, soupeři nezbylo, než jej faulovat - jasná penalta. Tu si vzal do své správy Jiří Klíma a nekompromisně ji proměnil.

Baník pak měl několik možností náskok ještě navýšit. Zajímavou střelu Davida Buchty lapil gólman Pintol, Jiří Boula přestřelil. Obrovskou šanci pak připravil David Buchta Ladislavu Almásimu. Utekl po prevé straně, předložil míč útočníkovi Baníku někam k penaltě, osamoceného Ladislava Almásiho ale zradil terén. Míč mu před střelou poskočil a ostravský forvard vysoko přestřelil.

Mezitím se soupeř začal nenápadně nadechovat ke korekci skóre. Dvě varovné střely Jiří Letáček s jistotou lapil. Pak ale přišla ztráta míče na vlastní polovině, rychlá kombinace mezi hráči Olimpije, a nakonec nechytatelná dělovka k tyči a takřka do šibenice v podání Raula Florucze, se kterou nemohl Jiří Letáček naprosto nic dělat - 2:1.

Jedenáct minut před koncem přišla další krásná akce soupeře. Doffův dlouhatánský pas našel před hranicí šestnáctky rozběhnutého  Aldina Jakupoviče, ten míč napálil z voleje a jeho neskutečná trefa zahučela nad vybíhajícím Jiřím Letáčkem do sítě - 2:2.

Baník si ale vítězství vzít nenechal. V poslední minutě si Jiří Klíma navedl míč od pomezní lajny blíž k ose hřiště, z nějakých devatenácti metrů balon napálil a také jeho rána byla ukázková. Prosvištěla k levé, vzdálenější tyči Pintolovy branky a bylo to 3:2.

Pavel Hapal: "S výjimkou nějakých patnácti dvaceti minut v závěru, kdy nám soupeř otočil výsledek, jsem spokojený. Byla tam v té fázi u některých hráčů cítit únava, nicméně jsme ještě dokázali zvítězit. Byl to velice kvalitní zápas, mělo to tempo. Hráli jsme s velice kvalitním soupeřem a jsem spokojen s tím, jak to hráči odpracovali."

27.
ledna
Baník VS Olimpija Lublaň

Branky: 43. Almási (Ndefe), 47. Klíma z pen., 90. Klíma - 74. Florucz, 79. Jakupović.

Letáček – Ndefe, Blažek, Lischka (65. Měkota), Kpozo – Adediran, Rigo (69. Grygar), Boula, Klíma, Buchta – Almási