ne 6.8.2023

Béčko vítězně vstoupilo do sezony

Baník v úvodním kole MSFL v derby třetiligových rezerv v deštivém nedělním dopoledni na Bazalech porazil Karvinou 2:1. Góly vstřelili Zdeněk Říha a Ondřej Chvěja.

Baník měli i za vytrvalého deště od začátku navrch a po parádní ráně Holaně se mohli radovat z i rychlého vedení, jenže míči v cestě stála tyčka karvinské brány. Vzápětí se neprosadil ani důrazný Krupička, ale ve 23. minutě už Baník slavil gól, kterého dorážkou po rohu docílil důrazný Říha.

Domácí soupeře přehrávali i kombinačně, ve 29. minutě po Drozdově přihrávce vyplaval před karvinskou brankou Chvěja, ale Neuman jeho gólovou ránu vyrazil.

V 35. minutě ale Baníku vyšla akce jako z partesu: nejprve vybojovali dvakrát po sobě míč v souboji na vlastní polovině, následovalo rychle přenesení na pravé křídlo, Drozdův centr našel na malém vápně Chvěju, který z voleje placírkou přesně zakončil. Nádherná akce!

Po změně stran převaha Baníku odezněla s výraznější aktivitou Karviné. I hosté se dostávali do hry a před ostravskou branku a Hrubý musel předvést reflex proti pokusu Molitorisze. Už v nastaveném čase Karviná po rohu Traorém snížila, ale to bylo všechno.

Josef Dvorník: "Karviná přijela hodně posílena hráči áčka. I přesto jsme první poločas byli lepší, snad krom prvních pěti minut, kdy jsme vyčkávali, s čím přijde soupeř. Pak jsme ale převzali otěže do svých rukou a předváděli velmi dobrý fotbal. Dařilo se nám dostávat do obrany soupeře a vytvářet si příležitosti. Za první poločas obrovská pochvala. Ve druhé půli jsme byli trošku pasivnější, což jsme nechtěli, ale to tak bývá, protože i soupeř začal hrát více aktivně. Soupeř si vytvořil jednu velkou šanci a inkasovali jsme z posledního rohu, což mě trošičku mrzí, protože celý tým do defenzívy pracoval velmi dobře a byla tam řada výborných výkonů. Ale jsme rádi, že jsme do sezony vykročili výhrou, celé mužstvo musím pochválit za týmový výkon a přístup."

0Martin Hrubý90100

6.
Baník B VS Karviná B

Branky: 23. Říha, 35. Chvěja - 90.+2 Traore. Rozhodčí: Mankovecký. ŽK: Žák, Neuman, Trček.