ne 17.3.2024

Béčko pokořilo Uničov a je o skóre druhé

Béčko porazilo v nedělním důležitém souboji Uničov 2:1 a bodově se dotáhlo na vedoucí Karvinou. Svými góly se o to postarali David Krupička a Brazilec Samuel, oběma přihrával Michal Málek.

Baník se od začátku snažil hrát aktivně, ale své ofenzivní výpady nedokázal dotáhnout do konce. Až v 56. minutě ale vnikl do pokutového území Málek, jeho přízemní střelu vyrazil Kvapil před Krupičku a ten už věděl, co s vyraženým míčem.

Pak mohli Hanáci po domácím zaváhání ve vápně vyrovnat, Svoboda se zničehonic objevil uprostřed domácího vápna, ale naštěstí byl Kubný na místě. Do podobné příležitosti se vzápětí probil i Chvěja, ale sólo na brankáře zakončil střelou vedle.

V 78. minutě předvedl Baník parádní akci - na pět přihrávek a přes krásný průnik a finální pas Málka se dostal sám před gólmana Samuel a po zemi zvýšil na 2:0.

Uničov závěr utkání zkomplikoval kontaktní brankou: po dlouhém autu skóroval dorážkou z deseti metrů Svoboda. Výhru Baníku mohl v nastavení potvrdit Kašpárek, ale i když neskóroval, body zůstaly na Bazalech.

Josef Dvorník: "Celému týmu od gólmana po posledního náhradníka musím vyseknout poklonu. Bylo na hráčích vidět, že chtějí získat tři body. Snažili jsme se od první půle kombinovat a chodit dopředu, měli jsme tam ale takové technické nedostatky a momenty, ve kterých se nechováme ještě tak vyspěle. Budu na hráče v přípravě ještě náročnější, budeme na tom pracovat a věřím, že to postupně budeme provádět v lepší kvalitě. Myslím, že až na jednu situaci jsme byli v první půli lepší. Po vstřelené brance jsme se více uklidnili. Měli jsme i další situace, dali jsme krásnou druhou branku. Velmi cenné vítězství, myslím, že o gól jsme byli lepší. Věřím, že nám to pomůže a kluci naberou více sebevědomí a klidu v přechodové fázi."

0Mikuláš Kubný90110

17.
března
Baník B VS Uničov
MSFL

Poločas: 0:0
Branky: 56. Krupička, 78. Samuel – 84. Svoboda. Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Mayer. ŽK: Holaň, Kubný - Kamas.