ne 17.9.2023
ZEN

Baňky podlehly Brnu 0:1

Několik velkých příležitostí si vybraly ženy Baníku v sobotním utkání s Brnem. Zůstalo však nakonec jen u nich a "Baňky" tak doma podlehly Brnu 0:1.

Už první poločas nabídl množství šancí na obou stranách. V brance domácích několikrát skvěle zasáhla brankářka Anežka Zelenková, jednou jí vydatně vypomohla Andrea Kochanová, která vykopla míč z brankové čáry. Velké a ještě vyloženější šance měl i Baník. Tu největší zahodila Sára Korvasová, která mohla zakončit brejkovou akci střelou do odkryté branky. Osamocená před malým vápnem však branku přestřelila. Také Kateřina Vojtková byla blízko gólu. V brněnské šestnáctce obrala o míč jednu z hostujících hráček, přiblížila si jej ze strany ještě blíž k brance, ale tu nakonec, byť poněkud z úhlu, minula.

Také ve druhém poločase měly Baňky několik dobrých střeleckých pozic uvnitř brněnské šestnáctky, neujala se však žádná z nich. Trest přišel v 67. minutě. Ostravanky ztratily na své útočné polovině míč, soupeř založil protiakci, míč se dostal na pravou stranu k Lucii Liškové, a ta předvedla akci zápasu. Míč si po své straně potáhla až do šestnáctky, tam se nejdřív zbavila jedné bránící hráčky, pak oklamala druhou , načež míč nekompromisně uklidila k tyči. Pro Lokomotivu Brno to byl první vstřelený gól v sezoně a rozhodl o tříbodovém importu z Ostravy.

WITOLD ZAJAC: "Kdo zápas sledoval, viděl, že jsme nasazením i agresivní obrannou hrou šli za úspěchem. Často jsme se dostávali do soupeřova pásma, ale chyběla tam přesnost a lepší volba řešení. Přesto jsme měli několik výborných situací, ze kterých jsme mohli skórovat. Nesklopíme ale hlavy, pokračujeme v práci a od pondělí se připravujeme na setkání se Slováckem."