čt 22.3.2018

Baník remizoval s Mattersburgem 1:1

Baník vyplnil reprezentační přestávku přípravným utkáním s SV Mattersburg a s šestým celkem rakouské bundesligy se rozešel smírně 1:1. Na útulném stadionku a výborně připravené přírodní trávě v jihomoravském Lanžhotě se Baník dostal do vedení zásluhou kuriozního vlastence Rakušanů, kteří ale ve druhé půli svou územní převahu přetavili ve spravedlivé vyrovnání.

Bez drobně zraněných Milana Baroše, Jana Laštůvky, Jiřího Fleišmana, Dyjana Carlose de Azeveda a Petra Bredy se rozhodl trenér Bohumil Páník dát šanci přičichnout velkému fotbalu i mladým odchovancům z juniorky Jakubu Bolfovi, Lukáši Lehnertovi, Davidu Dendisovi a Lukáši Kaniovi, kteří se na trávník dostali ve druhém poločase.

Prvních pětačtyřicet minut se neslo ve zcela vyrovnaném tempu a jen s minimem vyložených příležitostí. Ty první si vypracoval Baník ve 32. minutě: Bronislav Stáňa křížnou hlavičkou nechal vyniknout gólmana a následnou dorážku Dameho Diopa z brankové čáry vykopl rakouský obránce. Štěstěna ale účty s Baníkem srovnala o pár minut později. Jeden z hráčů Mattersburgu vracel balon na gólmana, kterému však míč o drn přeskočil nohu a skončil v síti.

Kouč Páník vyslal do druhé půle výrazně obměněnou a od 60. minuty i omlazenou sestavu, kterou pak zkušenější soupeř přece jen dostal pod územní tlak. Baníkovci odolávali s výjimkou jediné situace – v 64. minutě se centr ze strany dostal na zadní tyč, kde ho Rath hlavičkou z malého vápna poslal do sítě.

Další šance si ovšem Rakušané z převahy nevytvořili a utkání s minimem příležitostí skončilo remízou.

BOHUMIL PANÍK : „Soupeř byl silný, agresivní, rychlý. První půle měla z naší strany parametry, hráli jsme s Mattersburgem vyrovnanou partii. Pak jsme tam poslali naše mladé kluky, kteří ještě nejsou 'ohraní' v dospělém fotbalu a nemají takové zkušenosti, a bylo to pro ně obrovsky poučené především z taktického hlediska. Já jsem rád, že si to mladí osahali a určitě mě nezklamali. Soupeř nás ve druhé půli přehrával. Pro nás výborný zápas, který mi ukázal dost před utkání s Jihlavou.“