so 23.4.2022

Z Letné opět bez bodu: Sparta - Baník 3:1

Ani podruhé v krátké době Baník na Letné nebodoval. Inkasoval v závěru první půle, další dva góly domácích přišly v poslední čtvrthodině zápasu, až v nastavení snížil Ladislav Almási. Sparta porazila Baník 3:1.

Úvod zápasu patřil Baníku. Už ve 3. minutě prostrčil Nemanja Kuzmanovič balon mezi sparťanské obránce Danielu Smékalovi, ten se řítil do šance, v tísni se ale do zakončení nedostal. Balon se odrazil k dobíhajícímu Jiřímu Klímovi, ten vypálil, ale rána byla zablokovaná.

V 8. minutě hlavičkoval na druhé straně po rohovém kopu Dávid Hancko, Jakub Pokorný vytečoval ránu mimo tři tyče, míč ale zamířil k Davidu Pavelkovi, který už ale u tyče zasáhnout nedokázal.

Velká šance Sparty přišla v patnácté minutě. Adam Karabec dostal z pravé strany krásný míč za obranu, byl proti Janu Laštůvkovi úplně sám, ale napálil míč do tyče.

Od té chvíle začala Sparta dominovat. Ve 26. minutě byl šestnáctce Baníku volný Jakub Pešek, mířil k pravé tyči a velmi těsně ji minul.

A ve 38. minutě to z rohu šestnáctky zkusil tvrdou střelou znovu Pešek, Jan Laštůvka vyrazil.

O dvě minuty později upadl v kritické chvíli Jakub Pokorný, díky čemuž se Adam Hložek ocitl sám před Janem Laštůvkou, který jej ovšem skvěle vychytal.

Ve 41. minutě to bohužel přišlo. Pešek nedokázal napoprvé zpracovat spoluhráčům autový vhoz, míč mu uskočil zřetelně snad půl metru za koncovou čáru, odkud jej Pešek vrátil do hry, aniž by zblízka přihlížející pomezní Kubr odmával aut. Balon se dostal k Jakubovi Pokornému, který jej odkopl jen k Adamu Hložkovi. Ten si v šestnáctce míč zpracoval, obloučkem vyzval Ladislava Krejčího mladšího, a ten zblízka hlavou otevřel skóre.

Po přestávce se Baník pokoušel o aktivnější přístup, díky čemuž se domácí dlouho nedostali do větší šance. V 70. minutě to zkusil z dálky Jiří Fleišman a nebyl daleko od úspěchu. Těsně minul.

Baník byl v té fázi zápasu aktivnější, ale šance přišla na druhé straně. Na půlící čáře smolně podklouzl David Lischka, Sparta se řítila v přečíslení 3 na 1 do šance, David Lischka ale dokázal dosprintovat zpět a v klíčové chvíli na malém vápně zablokovat Karabce.

Baník se dál snažil hrát aktivně, stále častěji se tlačil do šestnáctky Sparty a když už se zdálo, že by vyrovnání přece jen mohlo přijít, udeřila Sparta. Tomáš Wiesner nacentroval, jeho jmenovec Čvančara se vymanil ze sevření a hlavou ve složité pozici zacílil a zvýšil.

V 80. minutě se individuálně prosadil Matěj Šín, obešel několik bránících hráčů soupeře, prodral se do šestnáctky, ale v nadějné pozici už se ke střele nedostal.

A hned vzápětí vykopl gólman Heča míč, Čvančara hlavou prodloužil rozběhnutému Haraslínovi, který si míč převzal do své správy, potáhnul si jej až před branku Baníku, a tam bombou pod břevno zvýšil.

V nastaveném čase využil Ladislav Almási chybu gólmana Heči a snížil na konečných 3:1.

Pavel Vrba “V letošním ročníku jsou domácí zápasy jiné než ty venkovní. Jsem rád, že doma vyhráváme. Doufám, že i fanoušci Sparty jsou z domácích zápasů spokojení. Jsem rád, že jsme domácí šňůru prodloužili. Byla tam určitá pasáž, v níž jsme nedominovali. To je normální. Baník tady v prvním poločase nebyl moc aktivní. Po inkasovaném gólu byl mnohem aktivnější než celý první poločas. Z toho vyznělo to, že měl míč víc pod kontrolou než my v určitých pasážích. Druhý gól potvrdil výsledek a pak už jsme dominovali."

Tomáš Galásek: “Je to hořká porážka. Výsledek 3:1 neodpovídá stavu na hřišti, protože jsme měli držení míče v prvním poločase. Byli jsme ve hře od 36. minuty, potom jsme byli moc hluboko, nechali jsme se zatlačit. Nepřebírali jsme si hráče podle strategie. To nám nefungovalo, dostávali jsme se pod tlak, nedokázali si udržet míč a ztráceli jsme ho. Hodně standardních situací vedlo k výsledku 1:0 pro Spartu do poločasu. Nebyli jsme spokojení. V některých situacích hráčům chybělo sebevědomí. Odvedli jsme ale kvalitní práci, šli jsme nadoraz. Ve druhém poločase jsme se snažili něco změnit, protože jsme přijeli na Spartu zvítězit. Dostali jsme ji ale do velkých šancí a dvakrát inkasovali. Je to hořké. Máme na čem pracovat."