so 12.3.2022

Další bod z venku: Slovácko - Baník 0:0

Baník pokračuje v importu bodů z hřišť soupeřů. Další dokázal získat v utkání 25. kola na hřišti Slovácka za remízu 0:0.

Zápas probíhal podle očekávání. Oba týmy si vzájemně nedarovaly ani metr hřiště zadarmo, k vidění bylo mnoho osobních soubojů, méně šancí. V prvním poločase měl více ze hry Baník, a to bez ohledu na fakt, že první střeleckou možnost si vypracovali domácí. Václav Jurečka potáhl míč do šestnáctky, posunul doprava volnému Petru Reinberkovi, jenž ostře vypálil. Jan Laštůvka vyboxoval.

Pak se hrálo téměř výhradně na polovině Slovácka, Baník hru kontroloval, soupeře na vlastní polovinu téměř nepouštěl a sám se snažil na své útočné polovině něco vymyslet. Ve 13. minutě vhodil Gigli Ndefe poblíž domácí šestnáctky aut, Arťom Koncevoj udržel míč pro Nemanju Kuzmanoviče, jehož nízký centr proletěl malým vápnem Slovácka a jen těsně se k němu nikdo z hráčů Baníku nedostal.

Baník i nadále kontroloval míč, po půlhodině však zničehonic přišla velká možnost domácích. Reinberk poslal míč do pokutového území Baníku, našel v něm úplně volného Lukáše Sadílka, jenž byl takřka na malém vápně. Vypálil bez přípravy, jenže minul…

A o chvíli později to z úhlu zkoušel Reinberk, ale minul.

Druhou půli začali lépe domácí. Nejdřív skrumáží před Janem Laštůvkou, z níž nakonec pro Slovácko rezultoval jen roh. Ve 48. minutě zahrávalo Slovácko přímý kop z nějakých dvaceti metrů. Marek Havlík mířil spíše na pravou tyč branky Jana Laštůvky, ostravský gólman se tím směrem také vydal, jenže, míč byl ve zdi tečován a náhle mířil místo k pravé tyči k té levé. Gólman Baníku ale stačil zareagovat, zbrzdil pohyb a skočil doleva a stačil míč na poslední chvíli vyrazit.

A o malou chvíli později zahrával Havlík další přímý kop, tentokrát více ze strany. Zakroutil míč před branku Baníku, ale Jurečka na něj nedoskočil a balon proletěl do zámezí.

Aktivnějším týmem pak bylo přece jen Slovácko, ale Baník soupeře do šance nepustil. A sám si jednu vypracoval. V 84. minutě hlavičkoval Ladislav Almási zblízka prudce, ale těsně nad!

Závěrečný tlak Slovácka už vyústil pouze v jeden rohový kop a Baník cenný bod uhájil.

Martin Svědík: "Zápas probíhal ve skvělé atmosféře a slušelo by mu, kdyby byl okořeněn brankami. Oba týmy měly šance skórovat. Dle mého názoru si myslím, že jsme měli o něco větší převahu. Ve finální fázi jsme byli nepřesní a nevyhodnocovali jsme šance tak, aby vedly ke gólu."

Ondřej Smetana: Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně. Přečkali jsme úvodní tlak domácích, hru jsme vyrovnali a byla škoda, že jsme některé akce nedotáhli do lepší koncovky. Chyběla tomu přímočarost a možná i větší tlak. Byl to taktický duel, hlavně v první půli. Po přestávce to byl už otevřenější boj, nahoru a dolů. Chtěli jsme tady vyhrát, odskočit Slovácku a vyrovnat bilanci vzájemných zápasů. Ale musíme si uvědomit, kde jsme dnes hráli a s kým. Ve finále musíme bod brát a připravit se na další utkání. Ještě jich zbývá dost a ve hře je moc bodů."