ne 1.8.2021

Slezané nadělovali: Baník - Zlín 5:1

Baník ukázal sílu a soupeři nadělil "bůra". Už po půli vedl nad Zlínem 4:0 a v hustém dešti nakonec vybojoval celkové vítězství 5:1.

Ve výborné atmosféře se jako první dostal ke střeleckému pokusu Baník. Po krátké narážečce to zpoza šestnáctky zkoušel Daniel Tetour, mířil nad. Vzápětí založil na druhé straně rychlou akci Robert Hrubý, zakončoval Youba Dramé, byl však zablokován a pro hosty z toho rezultoval pouze roh, následně nevyužitý.

Stejně úspěšně pak zlínská defenziva zablokovala Daniela Tetoura, který se po rychlé akci středem už už hotovil k nebezpečné ráně. A dotřetice úspěšný blok hostů Václav Procházka zastavil pokus Nemanji Kuzmanoviče, který se v šestnáctce snažil uvolnit a dostat míč do brankového prostoru.

Následný roh ale přinesl toužebně očekávaný výsledek. Jiří Fleišman našel Davida Lischku, a ten zase hlavou pravý dolní roh zlínské branky. Míč nakonec v cestě do sítě tečoval zlínský Martin Cedidla.

Než se hosté ze Zlína vzpamatovali, bylo to 2:0. Yira Sor dostal míč na levé straně do prostoru, vnikl do šestnáctky, pohrál si s bránícím hráčem soupeře a vystřelil nechytatelně.

Ve 27. minutě rozehrál David Lischka na vlastní polovině akci doleva Davidu Buchtovi. Ten poslal dopředu Nemanju Kuzmanoviče, jenž si míč po levé straně ještě potáhl a nacentroval zhruba na úroveň penalty. A tam se zjevil – ano, David Lischka! Napálil balon z první a Dostál neměl nárok zasáhnout – 3:0.

Pak se na trávník městského stadionu spustil déšť, rozjetý Baník to ale nezastavilo. Daniel Tetour obral na půlící čáře Roberta Hrubého o balon a rozběhl se s ním směrem ke zlínské brance. Zlínský záložník se jej snažil všemožně zastavit, marně. Dan Tetour se probil k šestnáctce, tam balon poslal předpisově „do kapsy“ a Laco Almási toho náležitě využil. Zblízka míč napálil pod břevno a bylo to 4:0.

Déšť neustal ani během přestávky, ani po ní. Baník však pokračoval v nadšeném výkonu i ve druhé půli. A v 51. se zrodil pátý gól. Přízemní centr Yiry Sora prolétl až ke vzdálenější tyči, kam si naběhl osamocený David Buchta, jenž neměl problém odkrytou bránu trefit.

Pak došlo i na Jana Laštůvku, s hlavičkou Václava Procházky po rohovém kopu neměl gólman Baníku problém.

V 58. minutě Baník prostřídal sestavu. Na hřiště se dostal i Roman Potočný a okamžitě po svém nástupu na hřiště se ocitl v obrovské šanci. Pálil téměř ze stejné pozice jako předtím David Buchta, Dostál se ale tentokrát stačil přemístit a „Potokovu“ ránu na čáře vykopl.

Táhlá střela zlínského Jakuba Janetzkého pak prolétla dva metry vedle pravé tyče branky Jana Laštůvky. A Antonín Fantiš hlavou přestřelil.

V 69. minutě přišlo snížení, přímý kop Marka Hlinky tečoval Tomáš Poznar a Jan Laštůvka byl bez šance zasáhnout.

Promočený terén a pak už téměř neumožňoval přesnou kombinaci, ani ideální kontrolu míče. A i když se Baník nadále snažil výsledek navýšit a Zlín naopak korigovat, nedařilo se to, přestože zejména Slezané ještě několik nebezpečných a rychlých akcí v hustém dešti předvedli.

Ondřej Smetana: "Vstoupili jsme do toho utkání dobře a pomohli jsme si standardkou u prvního gólu. Mělo to tempo, dostávali jsme se do šancí a přidali jsme postupně další góly. Škoda akorát toho obdrženého gólu, ale to se stává, byla to tečovaná střela. Myslím, že se to muselo líbit, ale je to druhý zápas a my na to budeme muset navazovat a pokračovat v takových výkonech. Raději bych dnes vyhrál 1:0 a měl bod z Jablonce."

Jan Jelínek: "Baník dal ze dvou střel dva góly, zahráli výborně stadndardky roh a aut, kde jsme se nepochpitolně nedomluvili. Domácí se tím uklidnili, pak sehráli dva brejky a kluci rezignovali. Baník předvedl velkou kvalitu, dneska jim to ta napadalo. Druhý poločase se nám podařilo vstřelit branku, kluci bojovali o lepší výsedlek, ale kvalita ve finální fázi nám chyběla. Proto si odvážíme takový výsledek."