so 10.10.2020

Béčko urvalo bod s vedoucím Vyškovem

Na poslední chvíli zachránila baníkovská juniorka remízu s vedoucím Vyškovem v 11. kole MSFL. Díky trefě Jana Martiníka uhrála s lídrem soutěže na Bazalech bod za výsledek 1:1.

Hosté ohrozili ostravskou branku brzy po startu a Klesa dokonce poslal míč do sítě, ale naštěstí pro domácí z postavení mimo hru. Další příležitost Moravanů už byla regulérní, Vintrovu ránu ovšem Murin vyrazil.

Baníkovci odpověděli v 36. minutě dvojitou šancí; Jaroňovu přihrávku na malé vápno zakončoval Martišiak, ale brankář Sova byl pozorný stejně jako vzápětí po voleji Zálešáka.

Do vedení tak šel Vyškov, když jeho nejlepší střelec Simr z malého vápna pohodlně hlavou usměrnil do sítě centr z pravé strany.

Baník si ale ve druhé půli kráčel za bodem, a přestože se oboustranně moc dalších šancí neurodilo, dočkal se v 89. minutě. Dalekonosný nákop Kostky se snesl přímo mezi vyškovské stopery na hlavu nejmenšího hráče na hřišti Martiníka, od níž se balon naprosto přesně odrazil přes gólmana Sovu do sítě.

ONDŘEJ SMETANA: „Bohužel se nám dnes nepodařilo vstřelit první gól, který je v takovém utkání důležitý. Soupeř svou šanci naopak využil. Kluci se za dobrý výsledkem hnali celý zápas, ale srážela nás zbrklost a nepřesnost, abychom situace řešili lépe a efektivněji. Hráče musím za snahu výsledek zvrátit ocenit a byli za to odměněni vyrovnáním v závěru. Za což jsme ve finále rádi."