st 28.8.2019

Postup v MOL CUPU: Lanžhot-Baník 1:3

Baník v utkání 2. kola MOL cupu nezaváhal. I díky dvěma gólům Milana Baroše vyhrál na hřišti divizního Sokolu Lanžhot 3:1.

Baník se ujal vedení hned ve druhé minutě. Milan Lalkovič zakroutil míč z přímého kopu do lanžhotské šestnáctky, v ní se nejvýše dostal Tomáš Smola a hlavou otevřel skóre. Domácí mohli kontrovat v 7. minutě. Radim Kleiber zakončoval těsně mimo. Za tři minuty vyšla domácím krásná rychlá akce. Jaroslav Hílek rozběhl Timoteje Královiče, ten se dostal tváří v tvář Viktorovi Budinskému a s přehledem zakončil - 1:1.

Ve 20. minutě se už už zdálo, že si Baník bere vedení zpět, ale gól Tomáše Smoly nakonec kvůli ofsajdu neplatil. A tak udeřilo až ve 28. minutě. Milan Lalkovič dostal míč k úplně volnému Milanu Barošovi, a ten míč s přehledem uklidil k tyči.

Ve 35. minutě se po rychlé akci dostal do šance Daniel Holzer, brankář Jakub Klimeš jeho střelu vyrazil. Následný rohový kop prodloužil Jakub Pokorný na zadní tyč, kde číhal Milan Baroš, jenž dostal balon znovu do lanžhotské branky.

Ve druhé půli byl nejblíže gólu Tomáš Smola, proti jeho hlavičce výtečně zasáhl gólman Klimeš. A dokázal vytěsnit i Smolovu dorážku.

Domácí propásli šanci na snížení v 67. minutě. Peter Mikúšek hlavičkoval nad.

BOHUMIL PÁNÍK: „Prvním cílem byl postup, ten jsme splnili. Druhým bylo nasadit hráče, kteří tolik nehrávají. Pošetřili jsme některé hráče ze základu na nedělní Jablonec. Pohár je nevyzpytatelný. Domácí, když se dostali do tlaku a vytvořili si standardky, byli nepříjemní.“