so 2.11.2019

Béčko zabralo na Slovácku, výhru trefil Buchta

Juniorka dala zapomenout na debakl s Frýdkem-Místkem. Svěřenci Daniela Tchuře v sobotním duelu MSFL vybojovali tři body na půdě béčka Slovácka, o těsném vítězství 1:0 rozhodl dvacet minut před koncem David Buchta. Byl to jeho sedmý gólový zásah v sezoně.

Baníkovci vyběhli na pažit v Kunovicích stejně jako domácí bez posil z áčka a už v prvním poločase měli více šancí. V první půlhodině se dvakrát dostal do slibných příležitostí Smékal, ale Nemravu v domácí bráně nepřekonal. Před poločasem se neprosadil ani Foltyn.

I ve druhé půli měli hosté více ze hry. Nemrava se v 63. minutě vyznamenal proti střele Ptáčka i hlavičce Žáka. Ostravané se dočkali až v 70. minutě. Buchta si naběhl na centr Russmanna a hlavou rozvlnil síť.

Baník pak mohl výsledek několikrát pojistit druhou brankou. Přestože Žák ani Smékal akce nedotáhli, tři body si odvezli hosté.

DANIEL TCHUŘ: "Povzbudivé, zasloužené vítězství. Všichni hráči v první řadě podali poctivý, pracovitý a zodpovědný výkon, ke kterému přidali i fotbalovost."