ne 29.9.2019

Hanáci Ostravany převýšili: Baník B - Sigma B 1:2

Očekávané střetnutí dvou rivalů skončilo vítězstvím Olomouce. Baník chytil tempo zápasu až ve druhém poločase, to už ale prohrával 0:2. Stačil snížit jen na konečných 1:2

Výsledek zrodil až ve druhém poločase, hosté ale mohli o svém vítězství rozhodnout už v tom prvním. Sigma byla v prvním půli lepší. Sebevědoměji kombinovala a podnikala do ostravské šestnáctky jeden nebezpečný výpad za druhým. Hanáci dopláceli jen na nepřesnost ve finální fázi, případně na to, že nevyzráli na gólmana Lumíra Číže. Baník však v první půli olomouckou branku téměř neohrozil.

Také do druhé půle vstoupila lépe Sigma. A v 53. minutě se dočkala zaslouženého vedení. Po faulu v šestnáctce kopali Hanáci penaltu a Tomáš Zlatohlávek ji bezpečně proměnil.

O dvě minuty později se v šestnáctce Baníku obtočil olomoucký Mojmír Chytil kolem bránícího hráče, vystřelil a zvýšil na 2:0 pro svůj tým.

Teprve pak se začal prosazovat Baník. V 58. minutě tečoval míč po rohovém kopu hlavou Filip Kaloč, trefil však gólmana Trefila. V 65. minutě poslal zleva před branku přesnou přihrávku Lukáš Lehnert a Radovanu Lokšovi, jenž nastoupil kvůli zdravotním potížím až do druhé půle, zbývalo už jen trefit branku. A to se povedlo.

Baník se pak mocně tlačil za vyrovnáním. Převzal iniciativu a vytvořil si několik gólových šancí. V 77. minutě hlavičkoval po rohovém kopu úplně volný Dominik Hasala. Zblízka však minul! Za chvíli střílel z dobré pozice v šestnáctce Milan Urban. Do boční sítě. Tlak Baníku pokračoval, do šestnáctky Olomouce letělo několik nebezpečných míčů a zrodilo se několik skrumáží, ale gól nepadl ani po hlavičce Lukáše Lehnerta v poslední minutě. Záložník Baníku minul, a tak si Sigma odvezla všechny tři body,

DANIEL TCHUŘ: „Do hry nás dostal až gól na 1:2. Od okamžiku, kdy jsme snížili, to začalo být z naší strany takové, jak by to mělo vypadat v každém utkání. A jak jsme se prezentovali do dnešního zápasu. To jsme dnes předvedli až posledních pětadvacet minut. Do té doby byla naše hra žalostná. Ano, mohli jsme vyrovnat, nějaké šance jsme měli, ale když přes šedesát minut taháme za kratší konec, proti takovému soupeři, jakým je Sigma, pak nemůžeme pomýšlet na úspěch."