ne 15.9.2019

Béčko porazilo Velké Meziříčí 4:2

Série neporazitelnosti se rozrůstá. Béčko Baníku v MSFL porazilo v Markvartovicích Velké Meziříčí 4:2 a počtvrté za sebou dokázalo zabodovat. Díky tomu se výběr Daniela Tchuře posunul už na páté místo tabulky.

Baníkovci v posledních třech zápasech nastříleli 12 gólů a se střeleckým gustem se pustili i týmu z Vysočiny. Zásluhou Davida Buchty šli rychle do dvougólového vedení; útočník Baníku se v 8. minutě trefil křížnou ranou k tyči a v 17. minutě technickým obstřelem zvýšil na 2:0.

Baník v první půli dominoval a měl další šance, přesto však hosté snížili Mezlíkem. Ještě před přestávkou se ale svým devátým zásahem v sezoně prosadil i kanonýr Radovan Lokša pohotovou ranou z dvaceti metrů a Baník vedl 3:1.

Druhá půle už tak jasná nebyla. Vývoj se znovu zkomplikoval vlastním gólem Foltyna v 53. minutě. Otevřený stav vydržel skoro do závěrečného hvizdu. Vyrovnání při šanci soupeře odmítl výborným zákrokem Murin a drama až v 87. minutě rozetnul po Kaločově akci dorážkou na zadní tyči střídající Jakub Bolf.

DANIEL TCHUŘ: „Jsme rádi za další tři body a spokojenost můžeme vyjádřit i s výkonem v prvním poločase. Tam jsme byli fotbaloví, vytvářeli jsme si šance a vstřelili jsme tři góly. Rozdíl mohl být určitě i větší. Zato do druhé půle nám vstup nevyšel a nechali jsme soupeře naskočit do hry. Za stavu 3:2 nás podržel Rado Murin. V závěru jsme naštěstí dokázali rozhodnout čtvrtým gólem. Ale s výkonem ve druhém poločase spokojeni být nemůžeme.“