pá 26.7.2019

Na Grigara nevyzráli: Baník-Teplice 0:1

Ani napodruhé to doma v této sezoně nevyšlo. Baník prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

Už ve třetí minutě se před malým vápnem Baníku dostal po Moulisově přiťuknutí k míči Žitný a vyslal na branku Baníku jedinou teplickou střelu v utkání. Koho by napadlo, že to bude střela, která určí výsledek utkání? Žitný propálil Viktora Budinského a poslal Teplice do vedení. A to už hosté v Ostravě udrželi. Také díky vynikajícímu výkonu brankáře Grigara.

Baník byl poprvé blízko vyrovnání ve 12. minutě. Dame Diop se na levé straně hezky uvolnil, poslal do šestnáctky přízemní přihrávku, kterou dostihl tísněný Milan Baroš. Ačkoliv neměl prostor, k zakončení špičkou kopačky se dostal, ale těsně minul branku.

O minutu později předvedl první ze svých zajímavých individuálních akcí v první půli Rudolf Reiter, proháčkoval se v šestnáctce do prostoru, odkud poslal před branku finální přihrávku, jenže tento prostor bránili hosté velmi pečlivě a Baník se k zakončení nedostal.

A za další minutu znovu Rudolf Reiter. Vřítil se ze strany do šestnáctky a tentokrát se rozhodl zakončovat sám. Pálil však do boční tyče.

Další průnik si Rudolf Reiter připravil na 30. minutu. Vytěžil z něj centr, na který si hlavou naskočil Milan Baroš, jenž trefil branku, Tomáš Grigar však stačil výborně zasáhnout nohou a míč za sebe nepustil.

O sedm minut později chyběly Milanu Barošovi po přiťuknutí Dame Diopa centimetry.

Ve 38. minutě přiťukl Josef Celba šikovně do běhu Rudolfu Reiterovi, ale ani tentokrát hosté nepřipustili, aby jeho finální přihrávku v šestnáctce Teplic kdokoliv z hráčů Baníku zužitkoval.

A ve 41. minutě to zkoušel v šestnáctce Dame Diop křížnou střelou, kterou však minul branku.

Po přestávce tlak Baníku pokračoval, ba ještě zesílil. Domácí vystřelili za zápas proti třem teplickým pokusům celkem dvacetkrát, z toho šestkrát na branku. Jenže...

V 51. minutě to z přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti zkoušel Dyjan Carlos de Azevedo. Jeho ránu teplická defenziva tečovala na rohový kop.

Za dvě minuty vypálil z nějakých 22 metrů skvěle Adam Jánoš. Jeho rána měla gólové parametry, jenže Tomáš Grigar se rozhodl, že na stadionu, na němž před lety fotbalově vyrostl, předvede excelentní výkon. A Jánošovu dělovku vyrazil.

Nejblíže vyrovnání byl Baník v 66. minutě. Sudí Franěk odpískal penaltu za ruku jednoho z teplických hráčů. Míč si postavil Milan Baroš, kopl jej k levé Grigarově tyči. A právě tam teplický brankář skočil a střelu vyrazil.

A když teplický gólman zlikvidoval i šanci Nemanji Kuzmanoviče, jenž vypálil velmi tvrdě, nic už nemohlo Teplice o tři body připravit.

BOHUMIL PÁNÍK: "Odehráli jsme nejlepší utkání z těch tří, bohužel vyšlo výsledkově špatně. O to je to horší, protože jsme všichni zklamaní. Ne s výkonem, ale s výsledkem. Bohužel jsme nedali ani penaltu, takže jsme se v tom utopili. Věřím, že kdybychom dali penaltu, bojovali bychom ještě o tři body."

STANISLAV HEJKAL: "Byl jsem spokojen se vstupem do utkání a přístupem, tak bych si to představoval. Pak už to z naší strany byla jen válka, domácí nás dostali pod velký tlak. Ubránili jsme to ale, což jsme strašně potřebovali."