Juniorka v odvetě na Jihlavu nestačila

12.11.2018 | Redakce

Jihlavě v juniorské lize vyšel reparát za týden starý debakl 1:5, který ji uštědřil Baník. V prvním kole nadstavbové části moravské skupiny dnes baníkovci na radvanické trávě Vysočině podlehli 1:3, když hosté o výsledku rozhodli dvěma góly v závěrečné desetiminutovce.

Juniorská liga, 15. kolo, po 12.11. , stadion: Radvanice, diváci: 50
FC Baník Ostrava - FC Vysočina Jihlava
1:3
(1:1)

Branky: 38. Kaloč - 32. Čáp, 82. Smejkal, 86. Turyna. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Horák. ŽK: Kaloč, Russmann.

FC Baník Ostrava: Murin – Stáňa, Breda, Mooc, Russmann - Dolba (46. Rizvanov), Kaloč, Lehnert, Bolf - Chvěja, Buchta.

FC Vysočina Jihlava: Vízek – Smejkal (88. Žu), Hykel, Pavlík (64. Vašíček), Beseda, Šteffl (46. Bončo), Čáp, Turyna, Svatík, Řezáč, Vedral.

Komentář

Juniorka měla s Jihlavou po týdnu v odvetě těžké pořízení. Ještě když si vstup do utkání zkomplikovala neproměněnou penaltou, kterou hostující gólman v 10. minutě vyrazil Chvějovi. Pak na druhé straně pomohla po ráně ze střední vzdálenosti Murinovi tyčka, ale v 32. minutě se Vysočina dostala zblízka do vedení zásluhou Čápa.

Jihlava si ale vedení dlouho neužila a v 38. minutě překvapil Kaloč na bližší tyči gólmana Vízka střelou z ostrého úhlu.

Zatímco před týdnem baníkovci hned v úvodu druhé půle soupeře zlomili, tentokrát bylo vše jinak. Vyrovnaný duel na svou stranu v závěrečné desetiminutovce strhla Jihlava, která po gólech Smejkala a Turyny stanovila výsledek na 1:3.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: "Dnes mi na hráčích scházela snaha být úspěšný ve hře. Pro vítězství musíte udělat mnohem více, než tomu bylo dneska z naší strany."