út 28.8.2018

Úspěšný vstup do poháru: Uničov-Baník 0:2

Také do nového ročníku MOL Cupu vstoupil Baník, podobně jako do ligové sezony, úspěšně. Na půdě třetiligového Uničova zvítězil 2:0 a postoupil do třetího kola. O góly Baníku se ve druhém poločase postarali Jiří Fleišman a Dame Diop.

Ostravany čekal v Uničově soupeř, který se na pohárová klání se silnými soupeři dokáže tradičně velmi dobře připravit. Baník to proti houževnaté defenzivě domácích neměl od začátku zápasu jednoduché. Už v 6. minutě sice nastřelil Václav Procházka po rohovém kopu břevno, do další šance však Hanáci hosty dlouho nechtěli pustit. Až ve 27. minutě využil Daniel Holzer nabídnutého prostoru, poslal míč do gólové šance Adamu Jánošovi, toho však v souboji „tváří v tvář“ výtečně vychytal domácí gólman Spurný.

Také ve druhé půli se Baník tlačil dopředu, uničovská obrana ale nehodlala jen tak kapitulovat. Domácí se navíc v 59. minutě dostali do obrovské šance. Na Viktora Budinského běžel úplně osamocený Krč. Vystřelil vedle.

A pak udeřilo na druhé straně. Arťom Mešaninov se na polovině soupeře skvěle vymanil ze sevření domácích hráčů, posunul Danielu Holzerovi, jenž okamžitě zacentroval před branku. Na jeho pas si naběhl Jiří Fleišman a hlavou otevřel skóre.

V 68. minutě zahrávali domácí přímý kop a Binar zatočil svou střelu k pravé tyči ostravské branky. Viktor Budinský k ní doskočil včas a vyrazil střelu na roh. A pak přišel druhý baníkovský úspěch. Psala se 77. minuta, když poslal míč do šestnáctky Denis Granečný tak šikovně, že Dame Diop neměl před odkrytou branku jinou možnost, než dát gól.

Zápas se zdál být rozhodnutý. Domácí však nerezignovali a toužili alespoň po snížení. Několikrát musel zasahovat Viktor Budinský, jeho zákrok proti střele domácího Dostála, který proti němu šel sám, byl skvělý! Baník nakonec uhájil jak vítězství, tak také cenné čisté konto.

BOHUMIL PÁNÍK: "Typický pohárový zápas. Přišlo hodně nových hráčů do základu, sehrávalo se to, ale měli jsme i tak dvě brankové situace v úvodu, které jsme měli dát. Oni neměli nic, až ve druhé půli, kdy jsme to už více otvírali. Do druhé půle jsme tam dali hráče, kteří to tam dokáží dotlačit. Důležitý je postup, dostali jsme do hry některé nové hráče, kteří odehráli devadesát minut, což je důležité, aby byli připraveni na ligová utkání."