Juniorka po Třinci smetla i Brno

28.10.2018 | Redakce

Další kanonáda v podání juniorky! Po sedmigólové palbě v Třinci porazili mladí baníkovci v neděli v Radvanicích Zbrojovku Brno 5:2. První dvě branky vstřelil Petr Breda, ke kterému se pak přidali Ondřej Chvěja, Jakub Bolf a Ondřej Dolba.

Juniorská liga, 13. kolo, ne 28.10. , stadion: Radvanice, diváci: 50
FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno
5:2
(3:1)

Branky: 19. a 32. Breda, 45. Chvěja, 53. Bolf, 79. Dolba – 11. Moučka z penalty, 56. Pachlopník. Rozhodčí: Vojkovský – Lakomý, Mojžíš. ŽK: Kaloč - Kropáček.

FC Baník Ostrava: Murin – Stáňa, Breda, Mooc, Russmann - Bolf (58. Dolba), Lehnert (87. Rizvanov), Kaloč, Ptáček - Buchta, Chvěja.

FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Gáč, Nomilner (46. Hykš), Pachlopník (83. Rogožan), Moučka, Kroutil, Pyš, Kříž (57. Doubravský), Kropáček, Jambor (83. Batelka), Mach (67. Blažík).

Komentář

Domácí nevyvedl z míry ani úvodní inkasovaný gól, který dostali z pokutového kopu v 11. minutě. Baník šel aktivitou naproti obratu, kterého také vcelku rychle dosáhl, když se dvakrát prosadil ve vápně Breda. Gólem do šatny navíc Brňany ještě více nalomil Chvěja.

Baník pokračoval v aktivním výkonu i po změně stran a v 52. minutě zvýšil Bolf už na 4:1. Přestože hosté rychle snížili, o vítězi nebylo pochyb a Dolba výhru stvrdil pátou brankou.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: "Na těžkém terénu hráči odehráli velmi dobré utkání. Přestože jsme prohrávali, kluci ukázali svoji sílu a do půle ještě zápas otočili. Ve druhé půli už jsme měli zápas ve svých rukách. Vypracovali jsme si množství šancí, ale nedokázali je proměnit. I tak to bylo zasloužené vítězství."