ne 21.10.2018

Juniorka znovu deklasovala Třinec

I druhé měření sil mezi juniorkami Baníku a Třince v sezoně skončilo drtivým ostravským vítězstvím. Svěřenci Daniela Tchuře v neděli deklasovali svého soupeře na jeho domácí půdě pod Javorovým 7:2, když už šestkrát dokázali skórovat v prvním poločase!

Baníkovci odehráli utkání s obrovskou chutí a hladem po gólech – všech sedm branek dokázali vstřelit za 38 minut. Hned na začátku zápasu nezužitkoval velkou šanci Lehnert, ale bylo pouze otázkou času, kdy se hosté z tlaku prosadí. Povedlo se to v 16. minutě Bolfovi, který se dostal mezi stopery a skóroval střelou k tyči.

Baníkovcům narostla křídla: Buchta ve 23. minutě utekl obraně a po kličce překonal i gólmana. I když domácí zásluhou Klece ve 25. minutě snížili, Baníku po standardce rychle vrátil dvougólový náskok Mooc.

Závěr poločasu se změnil v ostravskou exhibici. Už o minutu později se po přihrávce Russmanna prosadil přízemní ranou Kaloč a stejný hráč ve 41. minutě přidal po rohu hlavičkou i pátý gól. Ještě před přestávkou pošesté rozvlnil třineckou síť Stáňa, který si tak návrat po dlouhém zranění osladil gólem.

Baník odcházel do šatny za stavu 6:1 a zanedlouho po návratu na hřiště zvýšil Buchta po chybě domácích na 7:1. Hosté pak měli další možnosti. Především Chvěja, který dal před dvěma měsíci doma Třinci čtyři góly, se třikrát objevil v zakončení, ale ani jednou jeho pokus do brány neprošel. Účet zápasu tedy v poslední minutě uzavřel domácí Dedič.

DANIEL TCHUŘ: „Povedený zápas z naší strany. A to jak herně, tak potvrzený i výsledkově. Celé utkání bylo v naší režii. Bylo vidět, že to všichni hráči odehráli s velkou chutí.“