pá 26.10.2018

Jánošova bomba přinesla vítězství! Teplice – Baník 0:1

Osmileté čekání na vítězství v Teplicích skončilo. Baník dokázal v předehrávce třináctého kola Fortuna:ligy vyhrát Na Stínadlech 1:0. Vítězný gól vstřelil úchvatnou bombou Adam Jánoš.

Ta situace nastala ve 25. minutě. Baník byl v té fázi hry aktivnějším týmem. Daniel Holzer poslal podruhé za sebou zajímavý centr do teplické šestnáctky. Domácí obrana ho s obtížemi odvrátila, ale jen do prostoru před pokutové území. A tam se k životní ráně rozběhl Adam Jánoš. Nenechal balon dopadnout na zem, z nějakých 27 metrů jej pravačkou napálil a míč zahučel k pravé tyči Divišovy branky.

Pro Adama Jánoše to byl první gól od jeho příchodu do Baníku. A pro Baník první gól po dlouhatánských 420 minutách, během nichž nedokázal na teplickém stadionu skórovat. Posledním baníkovcem, jemuž se podařilo vstřelit na Stínadlech gól, byl v květnu roku 2013 Michal Frydrych.

Na nic z toho ale nikdo z hráčů Baníku na hřišti nemyslel. Mužstvo se dostalo do vedení, bylo potřeba ho uhájit, případně se pokusit o navýšení. Tepličtí prahli po vyrovnání. Moulis střílel z otočky těsně vedle, Vaněček kolenem přestřelil branku a minul také Krob.

Ve druhém poločase se domácí podle očekávání snažili vynutit si tlak. To se jim později začalo dařit, ale ještě v 63. minutě hlavičkoval nebezpečně Martin Fillo. Diviš jeho střelu u tyče dostihl a vyrazil.

Pak už začaly přibývat nebezpečné teplické situace. V 66. minutě vystřelil domácí Jindráček, ostravská obrana jeho pokus zablokovala, ale míč se znovu vrátil k domácím, konkrétně k Vondráškovi. Ten také vypálil, jeho rána prošla až k Janu Laštůvkovi, který skvěle nohou zakročil a střelu vyrazil.

V dalších minutách se domácí do nebezpečného zakončení nedostali, za to v závěru měli dvě velké šance. Už běžel nastavený čas, když Jindráček hlavičkoval směrem k pravé šibenici ostravské branky. Tam by také balon skončil, nebýt fantastického zákroku Jana Laštůvky, který míč vyškrábl na roh.

Na následný rohový kop si do pokutového území Baníku naběhl také teplický gólman Diviš. A právě na jeho hlavu se míč snesl. Diviš hlavičkou těsně minul! A to znamenalo, že Baník tři body uhájil.

BOHUMIL PÁNÍK: „Drama se šťastným koncem. Domácí to v závěru více otvírali, ale nám se nedařilo jít do protiútoku. Teplice nás v závěru přečíslovaly. Když už nás překonaly v hlavičkových soubojích, tak tam máme Laštůvku, který je vynikající. Tohle jsou body, které nám on dělá. Ale je to výsledek tvrdé práce všech ostatních. Pro domácí je to možná krutá porážka, ale tak to ve fotbale chodí.“