pá 21.9.2018

Baroš a Pazdera udeřili: Zlín-Baník 1:2!

Důležité vítězství! Baník dokázal zareagovat na porážku se Spartou nejlepším možným způsobem. Vyhrál hned následující zápas – ve Zlíně 2:1! O góly Baníku se postarali Milan Baroš a Lukáš Pazdera.

Že to bude na zlínském trávníku těžký zápas, věděl každý, kdo rozehraný ligový ročník sleduje. Zlín je doma mimořádně silný. Už ve třetí minutě chybělo málo Beauguelovi, aby v nebezpečné pozici dosáhl na zajímavý Holíkův pas.

Baník se snažil hrát od první minuty aktivně dopředu a ve 14. minutě se dostal do první velké šance. Daniel Holzer zahrál přímý kop z levé strany na zadní tyč, tam naběhl Martin Fillo, hlavou vrátil míč před branku a Patrizio Stronati hlavičkou zakončoval. Nebezpečně! Mič však dokázal z brankového prostoru vytěsnit Poznar.

O chvíli později vystřelil Jiří Fleišman těsně mimo a ve 36. minutě přiťukl v šestnáctce Milan Baroš Martinu Fillovi. Ten střílel zblízka, tlačil míč k tyči, ale těsně minul! Mezitím se do velké šance dostali i domácí. Bartošák v ní baníkovskou branku minul.

Ve druhém poločase padlo rozhodnutí. V 65. minutě předvedl Baník nádhernou akci. Daniel Holzer v rychlosti potáhl míč středem hřiště, skvělým způsobem ho posunul Milanu Barošovi, a ten předvedl to, co dělával v době, kdy byl hvězdou reprezentačního výběru Karla Brücknera. Skvěle převzal míč, pláchl obráncům, obešel gólmana a poslal míč do prázdné branky, za níž už jásala početná skupina baníkovských fans. 0:1!

A za tři minuty přidal Baník druhý gól. Robert Hrubý rozehrál rohový kop, Lukáš Pazdera si na něj skvěle naskočil a hlavou zvýšil!

Baník vedl o dva góly a přišlo to, co se dalo očekávat. Mocný zlínský tlak. V 68. minutě hlavičkoval po přímém kopu nebezpečně Poznar, Jan Laštůvka dokázal jeho ránu vytěsnit. A v 79. minutě předvedl Jan Laštůvka superzákrok. Poznar vrátil míč před ostravskou branku, kde číhal Beauguel. Byl v tutové šanci, napálil míč z malého vápna, jenže gólman Baníku jeho ránu senzačně zastavil.

V 83. minutě dokázal urostlý zlínský forvard přece jen snížit, ale zbytek zápasu už si Baník dokázal pohlídat, přerušit zlínskou čtyřzápasovou vítěznou šňůru a přidat třetí triumf na hřišti soupeře v této sezoně.

BOHUMIL PÁNÍK: „V první půli to z naší strany nebylo ono, chyběla nám taková ta tahová hra. Ve druhé půli jsme toho dali do hry více, byli jsme zodpovědnější, důraznější. Milanovi se povedla akce, jak to umí jen on. To nás obrovsky povzbudilo. Tím druhým gólem jsme si udělali náskok do závěru, kdy domácí ty zápasy lámou. Myslím, že o ten gól jsme byli lepší.“