pá 18.7.2014
Aktuální zprávy

Úspěšná generálka, Baník porazil Táborsko 3:0

Baník v generálce na nadcházející ročník Synot ligy porazil druholigové Táborsko 3:0. Modrobílí tak podtrhli úspěšnou bilanci letní přípravy, když vyhráli šesté utkání ze sedmi. Ostravská defenzíva navíc popáté za sebou udržela čisté konto. Ovšem páteční vítězství se zejména v první půli nerodilo snadno, Táborsko působilo sympatickým dojem a diváci na druhém hřišti na Bazalech viděli vyrovnaný fotbal. Až v závěru půle udeřil Francis Narh, který Baníku zajistil poločasové vedení 1:0. Po změně stran Baník přidal na aktivitě a odměněn byl dvěma góly, o něž se postaral Marek Šichor.

Hned na začátku utkání zahrozilo Táborsko, po chybě v rozehrávce domácích nastřelil Traore břevno. Baník rychle zareagoval, když po Holzerově přesném centru nepřesně zakončoval Štěpán. V následujících minutách čelil Baník nebezpečným akcím protivníka, po jedné z nich nepřesně hlavičkoval na malém vápně osamocený Presl. Modrobílí působili v prvním poločase nesourodým dojem, přesto dosáhli svého. Ve 42. minutě si Narh instinktivně naběhl na Sukupovu přihrávku a střelou ze skluzu zajistil Baníku vedení 1:0.

Střídající hráči ve druhé půli pozvedli hru Baníku. Hned na jejím začátku vybídl Azevedo k zakončení Narha, jehož technickou střelu brankář Toma vyrazil na roh. Táborsko odpovědělo pěknou kombinační akcí, kterou zakončoval Musiol, Pavlenka míč vyškrábl nad břevno. V 65. minutě si po Narhově zpětné přihrávce hledal prostor k zakončení ghanský krajan Mensah, jehož umístěnou střelu ale soupeřova obrana na poslední chvíli zastavila.

V rozmezí 71. a 73. minuty přišly velké Šichorovy chvíle. Ofenzivní záložník Baníku nejprve zužitkoval Petrusovu zpětnou přihrávku a technickou střelou k pravé tyči zvýšil 2:0. A hned o dvě minuty později přidal svou druhou branku v utkání, když po Byrtusově nádherném pasu obstřelil obránce a následně i hostujícího gólmana. Aktivní Šichor měl tři minuty před koncem prsty v další gólové příležitosti Baníku, když si elegantně zpracoval Frydrychův křižný pas a bleskově míč předložil Petrusovi. Útočník ostravského celku ale z bezprostřední blízkosti pálil do gólmana. Neujala se ani následná Gregušova dorážka, po níž ještě následoval obrovský závar v soupeřově šestnáctce. Baník završil úspěšnou přípravu vítězstvím 3:0.

FC Baník Ostrava - FC MAS Táborsko 3:0 (1:0)

Branky: 71. a 73. Šichor, 42. Narh

Žluté karty: 38. Greguš (FC Baník Ostrava)

Rozhodčí: Priesol - Cieslar, Dresler

Diváci: 500

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Sukup (46. Stronati), Baránek, Frydrych, Holzer - Štěpán (59. Byrtus), Greguš, Lindpere (46. Mensah), Kukec (46. Azevedo) - Svěrkoš (46. Šichor) - Narh (67. Petrus)

FC MAS Táborsko: 1. poločas: Toma – Traore, Kotrba, Kočí, Šiml, Divíšek, Ciferský, Presl, Mráz, Přeučil, Javorek. 2. poločas: Toma – Hric, Mráz (66. Ciferský), Divíšek, Nešický, Krameš, Traore, Hric, Musiol, Strnad, Přeučil, Sladký.

Autor: David Kubáň

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'