FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Komňacký se stal hlavním trenérem Baníku

29.12.2013 | redakce

FC B

aník Ostrava se dohodl na angažmá s novým hlavním trenérem Františkem Komňackým. Smlouva je uzavřena na rok a půl. Asistentem trenéra zůstává Martin Svědík. Radomír Korytář se vrací na 'plný úvazek' k juniorskému týmu, kde bude jeho asistentem Daniel Tchuř.

Dvaašedesátiletý trenér František Komňacký se tak vrací na Bazaly po 9 letech. Baník v roce 2004 dovedl k prozatím poslednímu mistrovskému titulu. Čtyři roky působil jako asistent trenéra národního týmu a kromě Baníku Ostrava také získal titul s MFK Ružomberok v Corgoň lize 2005/2006. V letech 2007 až 2012 vedl FK Baumit Jablonec, s nímž dosáhl na druhé a třetí místo v lize. Naposledy působil v roli hlavního trenéra FC Vysočina Jihlava.

"Velmi si vážíme toho, že František Komňacký kývl na naši nabídku. Pan Komňacký je spjat s nejúspěšnějším obdobím Baníku v tomto století a jsme přesvědčeni, že Baníku výrazným způsobem pomůže k jeho návratu na výsluní. Baník se letos zachránil před bankrotem, ale jinak si prožil velmi krušný a bolestný rok, který vyvrcholil tragickou ztrátou trenéra Ericha Cviertny," řekl Petr Šafarčík, předseda představenstva aník Ostrava.

"Příchodem Františka Komňackého tak dáváme závěrem roku klubu i jeho partnerům a fanouškům zasloužený novoroční dárek!!!," dodal Petr Šafarčík.

Již dnes proběhla první schůzka nového realizačního týmu pod vedením Františka Komňackého, na které se řešily zejména otázky složení kádru a průběhu přípravného období pro jarní část sezóny 2013/14.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA