út 28.4.2015
Aktuální zprávy

Juniorka zvítězila v Jablonci 1:0

Neustálá snaha o kombinační hru přinesla baníkovské juniorce v pondělním utkání 32. kola Juniorské ligy zaslouženou odměnu v podobě vítězství 1:0 na hřišti Jablonce. Rozhodl o něm gól útočníka Ondřeje Pyclíka, který se trefil v 77. minutě po standardní situaci.

Junioři Baníku se tentokrát museli obejít bez obvyklých opor Oldřicha Byrtuse a Jakuba Šašinky, kteří jsou na srazu reprezentace do 20 let. To však baníkovcům nebránilo v tom prosazovat se, jak jsou zvyklí, kombinační hrou, kterou však mírně komplikoval hrbolatý terén hřiště v Břízkách.  Jablonečtí se zase spoléhali především na dlouhé nakopávané míče a centry do šestnáctky, které si však dokázala pohlídat obrana v čele s výborně hrajícím Janem Zawadou a pozorným brankářem Jakubem Andrejkem.

Rozhodnutí vyrovnaného duelu nakonec přinesla standardní situace Baníku, kterou třináct minut před koncem proměnil na zadní tyči v gól Pyclík. Díky výhře 1:0 se baníkovská juniorka pevněji usadila na průběžném 7. místě Juniorské ligy a ve zbývajících pěti zápasech ještě může pomýšlet na přiblížení se první pětici týmů.

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: „Do utkání jsme vstoupili v jiném rozestavení, než jsme se prezentovali v minulých zápasech. Po celou dobu jsme se snažili o kombinační hru, kterou nám ale příliš nedovoloval hrbolatý terén. Přesto jsme neměnili způsob hry a snažili se o náš kombinační herní projev. Soupeře jsme aktivním presingem přinutili k nakopávání míčů, se kterými si obrana v čele s Honzou Zawadou poradila. Zápas jsme rozhodli v závěrečné čtvrthodině po standardní situaci, kdy se prosadil v pokutovém území Ondřej Pyclík.“

FK Baumit Jablonec – FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branka: 77. Pyclík.

Žluté karty: Rozkovec – Honiš.

Rozhodčí: Zadinová – Hrabovský, Šauflová.

FK Baumit Jablonec: Repáň – Štěpánek, Tichý (72. Karásek), Dorničák, Novák, Rozkovec (66. Skuhravý), Breda (46. Kuhn), Žemba, Houser (72. Munzar), Mihálik (57. Palatický).

FC Baník Ostrava: Andrejko – Celba, Honiš (64. Ožvolda), Zawada, Helešic – Matěj, L. Kundrátek (72. Karčmář, Tomšů – P. Kundrátek (80. Hrdlička), Szotkowski (56. Čech), Pyclík.

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'