ne 28.8.2011
Aktuální zprávy

Dva góly Urbana skolily Břeclav

Reze

rva Baníku porazila díky dvěma brankám Tomáše Urbana hostující Břeclav 2:0 a v tabulce má již sedm bodů.

Klíčovým momentem celého zápasu se ukázala neproměněná penalta Břeclavi v deváté minutě.. Do poločasu totiž stihlo baníkovské béčko zásluhou dvou branek Tomáše Urbana rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Ráz utkání určila již zmiňovaná devátá minuta, kdy hostující kapitán Pavel Simandl neproměnil penaltu po faulu Patrika Kaizara. Jakub Andrejko perfektně vystihl směr jeho střely. O čtyři minuty později mohlo být opět zle. Z uctivé vzdálenosti zkusil vystřelit Michal Frydrych, jeho střela však byla zblokována a ještě hosté podnikli rychlý výpad směrem k Andrejkovi. Míč skončil těsně vedle jeho tyče.

Po dvaceti minutách zahrozili také domácí. Po autu Václava Konečného se k nebezpečné střele dostal Tomáš Dostál, jehož střela skončila těsně nad břevnem. Hned z protiútoku vyhlavičkoval po rohovém kopu z brankové čáry míč Lukasz Zejdler. V 27. minutě to byl právě Zejdler, který vysunul svou přihrávkou do úniku Tomáše Urbana a ten bez problémů překonal hostujícího brankáře – 1:0.

Dvě minuty před pauzou to byl znovu Urban, který křižnou přízemní střelou k tyči po přihrávce Velnera zvýšil na 2:0. Dvanáct minut po pauze opět zachránil Baník na brankové čáře Zejdler, který tentokrát míč z brankové čáry po rohovém kopu vykopával.

Hosté i nadále zlobili, ale Jakub Andrejko několikrát dobře zasáhnul. Dvacet minut před koncem se povedl domácím rychlý brejk, ale Patrik Boháč místo nahrávky na Urbana volil střelu, což byla chyba, za kterou ho nepochválil ani trenér Chalupa. „Takové akce se řeší přihrávkou před prázdnou branku. I kdyby tuto šanci Patrik proměnil, stejně bych mu řekl své,“ zlobil se kouč.

Přesto byl celkově po výhře 2:0 spokojený. „Sedm bodů po čtyřech odehraných kolech je výborných. Kdyby to šlo, tak bych dnešní tři body dal Pavlu Malurovi. Bohužel to není možné,“ narážel na prvoligový celek Baníku, který prozatím nezískal ani bod. „Pro diváka to byl určitě atraktivní zápas. Zápas určitě ovlivnila chycená penalta Kuby Andrejka, kterému tak narostlo sebevědomí a byl celý zápas jistý. Soupeř hrál otevřený fotbal. Snažil se kombinovat, hrál hodně dopředu. I přesto však musíme nějaké věci zlepšit, protože v každém zápase máme několikaminutový výpadek,“ řekl po zápase trenér Milan Chalupa.

FC Baník Ostrava – MSK Břeclav 2:0 (2:0), branky: 27. a 43. Urban. ŽK Baníku: Cverna. Sestava Baníku: Andrejko - Velner, Kaizar, Frydrych, Konečný - Dostál, Cverna, Zejdler - Tomanica (56. Lukáš), Urban (83. Juřena), Boháč (78. Váňa).

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'