FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovský srdcař Jaroslav Janoš vyznamenán

08.04.2014 | redakce

Dlouholetý trenér a funkcionář Baníku Ostrava Jaroslav Janoš převzal cenu Dr. Václava Jíry udělovanou osobnostem rozvíjejícím fotbal v České republice. Janoš byl oceněn za dlouholetou sportovní a trenérskou aktivitu a také za dosavadní funkcionářskou činnost na Bazalech.


Pan Janoš zasvětil Baníku téměř celý svůj dosavadní život. Pamatuje i hřiště na Staré střelnici, kde začal ve věku 13 let kopat za žáčky Baníku. Na Bazalech působil dlouhá léta jako trenér mládeže. V roce 1992 trénoval dokonce i A mužstvo, ale později se opět vrátil k trénování baníkovské juniorky, kterou v klubu založil. Od roku 2000 se věnuje funkcionářské činnosti. V Baníku vystřídal funkce sekretáře mládeže, vedoucího mužstva nebo vedoucího sportovního centra mládeže. V současnosti působí na pozici asistenta sekretáře mládeže.


"Ceny Dr. Václava Jíry si mimořádně vážím. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších ocenění pro fotbalové trenéry a funkcionáře. Chtěl bych poděkovat lidem z Baníku, že mi umožnili tady tak dlouho pracovat," řekl Jaroslav Janoš k ocenění.


Autor: David Kubáň

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA