čt 23.6.2022
Aktuální zprávy

Ligové grémium schválilo několik změn

Členské kluby LFA na středečním zasedání Ligového grémia schválily několik zajímavých novinek. Od příští sezony se například nebudou mazat žluté karty po třicátém kole základní části a v nejvyšší soutěži se zvyšuje povolený počet náhradníků.

Zástupci klubů jednoznačně odhlasovali změny v Rozpisu celostátních soutěží, které reagují na sportovní vývoj v nejvyšších patrech českého klubového fotbalu. S ohledem na již tři B-týmy mezi družstvy druhé nejvyšší soutěže se kluby usnesly na podrobných pravidlech pro možné varianty v systému postupu a sestupu mezi první a druhou nejvyšší soutěží. Opatření v ligových normách budou nově korigovat případy, kdy by některý z rezervních týmů skončil v konečné tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na některé z prvních tří příček. V principu se béčka umístěná na prvních třech místech až na několik výjimek do konečného pořadí pro účely postupu do FORTUNA:LIGY nebo účasti v baráži nezapočítávají.

Dalšími změnami v Rozpisu celostátních soutěží bude také zrušení možnosti „vykoupení“ z trestu pro hráče či funkcionáře za opakované žluté karty po skončení základní části FORTUNA:LIGY. Žluté karty si nově budou hráči přenášet do nadstavbové části nejvyšší soutěže s tím, že pokud hráč obdrží v 30. kole čtvrtou, osmou, dvanáctou atd. žlutou kartu, tak obdrží zákaz startu v úvodním kole FINÁLE FORTUNA:LIGY. I nadále bude platit, že hráči a funkcionáři dostanou trest na jedno utkání za každé čtvrté napomenutí v sezoně.

Ve FORTUNA:LIZE budou mít trenéři od sezony 2022/23 možnost pro povolených pět střídání využít nově až 11 náhradníků na rozdíl od obvyklého počtu sedmi hráčů v minulých letech. Kluby si schválily zajímavou novinku po vzoru některých zahraničních soutěží a také poté, co některé prvoligové kluby musely zainvestovat do vybavení stadionu a zvětšit prostor laviček pro náhradníky a příslušníky družstev. To je také důvodem, proč změna letos nemohla být zavedena i pro druhou nejvyšší soutěž.

Zápasy

2.
sobota
července
Baník VS Nieciecza
Přátelská utkání
6.
středa
července
17:00
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání

Další články

0
Jiří
Fleišman
0
Filip
Kaloč
0
Nemanja
Kuzmanović
0
David
Lischka
0
Muhammed
Sanneh
0
Petr
Jaroň
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Laštůvka
0
Jakub
Pokorný
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Klíma
0
Martin
Chlumecký
0
Jaroslav
Svozil
0
Lukáš
Budínský
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
David
Buchta
0
Jiří
Boula
0
Ladislav
Almási