út 4.5.2021
Aktuální zprávy

Baník běží za ty, co nemůžou

Baník Ostrava se aktivně připojuje k celosvětové iniciativě Wings for Life. Tato iniciativa má za cíl podporu léčby poraněné míchy. Hráči Baníku utvořili tým, do něhož se mohou připojit i fanoušci Baníku a běhu, jehož startovní výstřel zazní po celém světě 9. května ve 13 hodin, se aktivně zúčastnit.

Každý fanoušek Baníku má možnost stát se součástí týmu, jehož kapitánem je Filip Kaloč, a tvoří jej další hráči Baníku, například Jan Laštůvka, Patrizio Stronati, Gigli Ndefe a další. Stačí se zaregistrovat zde: https://win.gs/3aWzGlE (tlačítko LOGIN), uhradit přihlašovací poplatek 388 Kč, který celý putuje na podporu léčby poraněné míchy, a pak se zúčastnit běhu, který 9. května ve 13 hodin startuje. Aplikace v mobilním telefonu umožní každému účastníkovi běhu, jenž v sobě spojuje radost z pohybu a charitativní myšlenku, startovat kdekoliv na světě. Každý účastník běží tak dlouho, dokud mu aplikace Wings for Life nedá signál, že jej dostihlo virtuální auto, které vystartuje ve 13,30 hodin.

Všichni hráči Baníku, kteří se akce účastní, si už své startovné zaplatili, čímž celosvětovou léčbu poraněné míchy podpořili. Běhu, jenž se koná pod heslem „Běžíme pro ty, co nemůžou“, se zúčastní jen symbolicky, protože ve stejný den čeká Baník náročné utkání se Spartou. „Takže se naběháme všichni kromě Honzy Laštůvky, který nám to ale jako obvykle vrátí tím, že toho zase hodně pochytá," řekl Filip Kaloč. „Těšíme se, že pomůžeme,“ dodal Filip Kaloč.

30
Viktor
Budinský
21
Daniel
Holzer
24
Jan
Juroška
1
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
13
Ondřej
Kukučka
8
Jakub
Drozd
7
Martin
Fillo
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanović
31
Ondřej
Šašinka
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
15
Patrizio
Stronati
22
Filip
Kaloč